Спецможливості
Новини

"Керченська пастка": Україна звинуватила Росію в порушенні Конвенції ООН

23.08.2017
1879
"Керченська пастка": Україна звинуватила Росію в порушенні Конвенції ООН фото, ілюстрація
РФ всупереч Конвенції ООН з морського права встановлює обмеження для проходження суден через Керченську протоку

Росія порушила Конвенцію ООН з морського права, перекривши Керченську протоку при будівництві моста на Кримський півострів. Про це йдеться в заяві Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (Мінаті), пише propozitsiya.com.

"РФ всупереч Конвенції ООН з морського права встановлює обмеження для проходження суден через Керченську протоку. Так, висота арки буде мати обмеження в 33 м над рівнем моря. Крім того, якщо раніше прохід Керченською протокою був дозволений суднам довжиною до 200 м, то тепер Російська Федерація заявляє про обмеження дозволеної довжини в 160 м", - повідомили у відомстві.

Новим вимогам до габаритів суден, за інформацією Маріупольського порту, не відповідають щонайменше 144 корабля, які заходили в порт протягом минулого року, що становить 23% від загальної кількості. Саме на ці судна припадає 43% вантажопереробки порту, відзначили в МінАТО.

"Встановлені обмеження призведуть до того, що в Маріупольський морський порт зможуть заходити тільки судна з порівняно меншою повною вантажопідйомністю (10 тис. т)", - підкреслили в міністерстві.

Це, в свою чергу, впливатиме на конкурентоспроможність порту, оскільки такими судами можна перевозити вантажі в межах Чорного і Середземного морів.

"На інші континенти - в Азію, Африку і в американські країни перевезення здійснюється судами океанських класів. Оскільки більше за розміром судно дозволяє зменшити вартість морського перевезення в розрахунку на одну тонну вантажу", - пояснили в МінАТО.

У відомстві нагадали, що відповідно до ст. 44 Конвенції ООН з морського права 1982 року, "держави, які межують з протоками, не повинні перешкоджати транзитному проходу і повинні відповідним чином оповіщати про будь-яку відому їм небезпеку для судноплавства в протоці або прольоту над протокою. Не повинно бути ніякого припинення транзитного проходу".

Нагадаємо, про необхідність побудувати міст через Керченську протоку президент Росії Володимир Путін заявив 19 березня 2014 року, відразу ж після анексії Криму. Пізніше прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав розпорядження про призначення підприємства "Стройгазмонтаж" Аркадія Ротенберга генпідрядником будівництва моста-переходу в Крим. Влада Росії хоче побудувати цей перехід до грудня 2018 року. Експерти скептично ставляться до цієї ідеї через великі економічні витрати і геологічні труднощі.

Інтерв'ю
Олексій Сергієнко
«Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи». Цим відомим висловом французького правника, письменника і політичного мислителя Шарля Луї Монтеск’є можна описати діяльність українського експерта з агротехнологічних питань консалтингової... Подробнее
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее

1
0