Новини
Кавунів та динь на Миколаївщині зібрали більше, ніж минулого року
03.10.2024
337
На Миколаївщині цьогоріч всіма категоріями господарств було зібрано 19,5 тис. тонн баштанних культур, що на 20% більше, ніж торік, повідомила директорка департаменту агропромислового комплексу Миколаївської ОВА Олена Піскун.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.
«На Миколаївщині цьогоріч всіма категоріями господарств було зібрано 19,5 тис. тонн баштанно-продовольчих культур, що на 20% більше, ніж торік, у тому числі кавунів – 14,7 тис. тонн», – сказала Піскун.
За її словами, під урожай 2024 року аграрії посіяли баштанні культури на площі 2241 га, з них: кавуни – 1550 га, і це на 20% більше проти 2023 року, дині – 691 га, що на 8% перевищує минулорічний показник.
Більша частина баштанних культур зосереджена в господарствах населення – близько 80%, решта – в аграрних підприємствах.
«За останні роки частка баштанних культур в сільськогосподарських підприємствах збільшилася. Вирощені на території Миколаївської області баштанні реалізуються на вітчизняний ринок», – сказала Піскун.
Одне з таких підприємств – група компаній ПАЕК, яка є одним з найбільших виробників овочевої продукції в області. Завдяки фахівцям, Миколаївщина одна з перших в Україні зайшла на ринок з ультраранніми кавунами.
«На базі наших підприємств ми зуміли в цьому році виростити різноманітні сорти кавунів. Реалізацію баштанних ми розпочали в червні і вона триває й досі за рахунок використання в структурі посівів кавунів багатьох сортів з різними термінами дозрівання», – розповів керівник компанії Юрій Кормишкін.
За його словами, літня спека вплинула і на урожайність баштанних, зокрема, дині.
«Але ми задоволені якістю продукції. Наше південне сонце хоч і жорстке в цьому році, але за рахунок того, що його було багато навесні, нам вдалося виростити ранні солодкі, а головне, корисні кавуни та дині», – наголосив аграрій.
Попередня стаття
Читайте також
Інтерв'ю
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки
Фермерське господарство «СІМ-АГРОЮГ», що на Одещині, має в обробітку 800 га землі. З 2017 року в господарстві почалось знайомство з технологією no-till.
«No-till – це вигідно», - каже власник фермерського господарства Сергій Бодя. Раніше... Подробнее
Статті