Спецможливості
Новини

Яку сільгосптехніку вибирають українські аграрії?

25.05.2017
1955
Яку сільгосптехніку вибирають українські аграрії? фото, ілюстрація
Пріоритетними у придбанні повинні стати зернозбиральні комбайни, трактори середньої та високої потужності, ґрунтообробно-удобрювально-посівні комплекси, технічні засоби для післязбиральної обробки зернових і насіння олійних культур, обладнання для молочних та свиноферм

Аграрне виробництво України потребує техніко-технологічного переоснащення відповідно до рівня фондозабезпечення розвинутих країн світу. Такий висновок оприлюднив завідувач відділу ринку матеріально-технічних ресурсів ННЦ «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу установи.

На його думку, пріоритетними у придбанні повинні стати зернозбиральні комбайни, трактори середньої та високої потужності, ґрунтообробно-удобрювально-посівні комплекси, технічні засоби для післязбиральної обробки зернових і насіння олійних культур, обладнання для молочних та свиноферм.

За розрахунками науковців Інституту, нормативна потреба в основних засобах на виробництво сільгосппродукції на період до 2025 року для усіх категорій господарств визначена в обсязі 1532,7 млрд грн. Тоді як реальна вартісна наявність з урахуванням дооцінки становить лише 523,3 млрд грн. Зокрема, потреба в машинах та обладнанні становить 384,3 млрд грн на 2020 рік і 517,4 млрд грн - на 2025, а їхня фактична розрахункова вартість - 163,6 млрд грн.

За його словами, на сьогоднішній день фондоозброєність праці та фондооснащеність угідь у сільському господарстві України з розрахунку на 100 га угідь в 1,6-15,6 разів нижче, ніж у Великобританії, Польщі, Білорусі та Росії.

«У 2015 році порівняно з 2010 роком в аграрних підприємствах України спостерігається спад забезпеченості різними видами техніки в межах 10-20%. Він поступово компенсується зростанням потужності самохідної техніки та продуктивності причіпного обладнання. Так, у 2015 році середня потужність двигуна трактора становила 94,1 кВт проти 83 кВт у 2010 році й 64,7 кВт у 2000 році», - зазначив експерт.

У той же час, простежується тенденція до зростання рівня технічного оснащення особистих селянських господарств - переважно за рахунок міні-тракторів та мотоблоків китайського походження. Але порівняно з фермерськими господарствами Польщі, в яких на 1 трактор припадає 9,4 га, в домогосподарствах України - 21,2 га.

«Велике різноманіття ґрунтово-кліматичних умов, організаційних форм господарювання й економічного стану сільгосптоваровиробників зумовили різний рівень їх техніко-технологічного забезпечення. Це необхідно враховувати при наданні аграріям держпідтримки з оновлення їх машинно-тракторного парку», - звернув увагу О. Захарчук.

Інтерв'ю
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее

1
0