Спецможливості
Новини

Які вигоди можна отримати від сучасної міні-метеостанції?

06.04.2017
1677
Які вигоди можна отримати від сучасної міні-метеостанції? фото, ілюстрація

Собівартість сенсорної технології продовжує знижуватися, навіть попри те, що сама технологія поліпшується. Відповідно, погодні сенсори набули більшої, ніж коли-небудь, здатності отримувати цінні дані з сільгосппідприємства. Про це пише propozitsiya.com із посиланням на американський аграрний ресурс agweb.com.

Польові погодні датчики фіксують і записують ключові погодні показники, такі як швидкість вітру, вологість, кількість опадів в температуру. Встановлення фермером власних сенсорів у найважливіших місцях дозволить йому значно краще спостерігати за погодними умовами, що впливають на конкретне поле.

Дані про погоду є і в відкритому доступі, але часто — зі станцій, що знаходяться на значній віддалі від ферми — десятки кілометрів. Їх інформація важлива для співставлення та для розуміння типу клімату чи кліматичних змін.

Проте погода може суттєво змінюватися в межах навіть одного господарства. Наприклад, один кінець земельного масиву в кілька тисяч гектарів може отримати чимало опадів, інший — зовсім їх не отримати. Відтак фермери можуть отримувати вигоду від власних метеодатчиків трьома способами:

  1. Підвищення врожайності. Достатня увага забезпечує хороший стан рослин. Датчики погоди приносять користь, забезпечуючи розуміння процесів протягом сезону і допомагають точно визначити оптимальні терміни посіву, зрошення та інших агротехнологічних операцій.
  2. Вибір строків збирання. Якомога більш локальні дані про тенденції погоди і сезонні та короткострокові прогнози надають інформацію про готовність урожаю до збирання і допомагають ефективно використовувати машини та персонал.
  3. Транспортне планування. Це особливо важливо для фермерів, які часто мають потребу в відвантаженні великих обсягів продукції. Точні дані про локальну погоду дозволяють раціоналізувати перевезення.

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

 

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
Зовсім недавно в Української зернової асоціації з'явився новий керівник - Микола Горбачьов. Ми поговорили з ним про проблеми, які хвилюють УЗА, прогнози на нинішній сезон і особисте бачення бізнес

1
0