Спецможливості
Новини

Як суб'єкту першої черги відмовитися від свого переважного права придбання земельної ділянки

25.07.2021
1639
Як суб'єкту першої черги відмовитися від свого переважного права придбання земельної ділянки фото, ілюстрація

Як суб'єкту першої черги в рамках чинного законодавства відмовитися від свого переважного права?

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.censor.net.

Для початку потрібно протягом 3 робочих днів попередити про свої наміри власника земельної ділянки. Повідомити потрібно цінним листом і повідомленням про вручення або ж особисто під розписку. Також потрібно попередити організатора земельних торгів про передачу переважного права.

Потрібно повідомити особу, якій передається переважне право, про те, що власник хоче продати ділянку і що їй передається переважне право. Після цього до попередженої особи переходять всі права і вона може купувати ділянку.

Зокрема, потрібно повідомити нотаріуса про намір скористатися переважним правом. Передача переважного права має бути зареєстрована в Реєстрі речових прав на нерухоме майно як обтяження. Потенційний покупець має повідомити про це власника земельної ділянки протягом 3 робочих днів з дня державної реєстрації права переважного викупу.

Також варто зазначити, що передати переважне право іншій особі ви можете лише один раз за письмовим договором. І факт передачі також підлягає державній реєстрації. Передати переважне право можна не пізніше, ніж за 5 робочих днів до початку торгів.

За інформацією учасників ринку, до скасування мораторію велись переговори між представниками орендарів та власниками земельних ділянок. І с/г землі легально вже починають скуповуватися. А перші "самостійні" пропозиції від власників ділянок можуть з'явитися вже у серпні-вересні. До цього часу кожен орендар має визначити для себе: чи орендувати землі далі чи залучати особисті/кредитні кошти на купівлю ділянок.

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0