Спецможливості
Новини

Як німецькі фахівці навчають українців сільського господарства?

26.09.2017
1475
Як німецькі фахівці навчають українців сільського господарства? фото, ілюстрація
Німецькі фахівці проводять курси навчання для студентів аграрних вузів та бізнесменів, які працюють в АПК, в Аграрному демонстраційному та навчальному центрі

Німецькі фахівці проводять курси навчання для студентів аграрних вузів та бізнесменів, які працюють в АПК, в Аграрному демонстраційному та навчальному центрі. Навчання полягає в тому, щоб мотивувати людей не з вікна машини дивитися, чи поле зелене, а брати лопату в руки і перевіряти, що саме відбувається з грунтом і які це матиме наслідки. Про це розповів заступник керівница проекту Аграрний демонстраційний та аграрний центр Александер Цайн, пише propozitsiya.com за матеріалами glavcom.ua.

Експерт впевнений, що аграрні науки по-справжньому можна вивчити лише в полі, цією тезою керуються у центрі - навчальному  українсько-німецькому проекті уряду ФРН в Україні.

Практичні заняття для сільського господарства від німецьких аграріїв проводять за 100 км від Києва - у Васильківському районі. Поля надав один з аграрних університетів, сучасну техніку - німецькі фірми. Студентам тут на практиці і в реальному часі показують майже всі етапи вирощування культур.

А. Цайн показує, що буде з буряками, якщо навесні проорати поле неякісно: "Ось тут занадто твердо і грунт працює неефективно. В іншій частині поля про буряки добре подбали і тут буде хороший урожай".

Тренер центру Олег Стадник закінчив агарний університет у Білій Церкві, але лише тут зрозумів, наскільки ефективно можуть діяти добрива, якщо все робити з німецькою точністю.

"По-перше, зменшити витати на мінеральних добривах, більш якісно і рівномірно розкидати їх, що в результаті дасть хороший ріст рослин. Крім того, точність при розподіленні добрив дозволить мінімізувати шкоду довкіллю, адже зайві нітрати не потраплятимуть у грунтові води", - каже він.

Адже доведено, що німецькі технології дозволяють без зайвих витрат збільшити врожайність на 30%.

До речі, у Німеччині існує багато подібних навчальних майданчиків. В Україні не всі аграрні виші мають достатньо коштів на таке практичне навчання. Федеральний уряд Німеччини вирішив допомогти Україні, виділивши близько €1,5 млн на трирічну роботу цього центру. Подавати заявки на навчання можуть усі бажаючі. Для студентів-аграріїв курси безкоштовні, для бізнесменів - платні.

"Ми помітили, що Україна дуже в цьому зацікавлена. І намагаємося підтримати Україну, наблизити теоретичне навчання до практики. Таким чином ми підтримуємо український аграрний сектор", - зазначила представниця Федерального міністерства харчування та сільського господарства Надін Конле.

Інтерв'ю
Змінити своє життя та переїхати за кордон, до Європи, мріє зараз чи не кожен українець. Про те, чи настільки позитивним є цей досвід та яким чином будувати свою аграрну стратегію, аби завоювати
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0