Спецможливості
Новини

Як морози вплинуть на майбутній урожай: оцінка експерта

21.01.2021
843
Як морози вплинуть на майбутній урожай: оцінка експерта фото, ілюстрація

Морози в Україні могли негативно вплинути на недостатньо зимостійкі культури, що позначиться на врожаї. Які плодові дерева та ягоди під загрозою і коли стане відомо ступінь пошкодження рослин розповів заступник директора з наукової роботи інституту садівництва Національної академії аграрних наук України, кандидат сільськогосподарських наук Олександр Ярещенко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.

«Культури, які в принципі не достатньо зимостійкі — персики, черешні, абрикоси — вимерзнути — вони не вимерзнуть… Але підмерзнути можуть, відповідно — врожай просяде. Наскільки просяде — треба різати, дивитись відсоток пошкоджених (бруньок — ред.). По ягідних культурах, я думаю, ситуація буде суттєво краща. Крім суниці. Там, де сніговий був покрив дуже вузький, я думаю, підмерзло однозначно. І такі культури, як ожина чи навіть лохина — не дуже зимостійкі — там теж можуть постраждати квіткові бруньки», — сказав Олександр Ярещенко.

Він зазначив, що експерти ще не знають, наскільки морози пошкодили рослини.

«Треба, коли ці температури спадуть, тоді ми будемо збирати ці бруньки, різати і дивитися, наскільки пошкодження… Можливо, десь пошкодились, а може десь і ні. Це залежало від того, які там температури були до цього і яка культура. Був сніговий покрив, чи його там не було. І якщо він був, то наскільки він був інтенсивний», — додав експерт.

Він зазначив, що місцями в Україні шар снігу був 10-15 сантиметрів, а подекуди — 2 сантиметри, що є великою різницею.

За його словами, результати досліджень бруньок будуть відомі орієнтовно через 10 днів.

Нагадаємо, метеорологи зазначили, що морозна погода до мінус 26 градусів, яка пройшла Україною — це рідкісне явище, але не є аномалією. На думку синоптиків, якщо земля вкрита сніговим покривом, то для рослин не страшні низькі температури, але плодові дерева можуть померзнути.

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее

1
0