Спецможливості
Новини

Як АПК перейти від сировинного виробництва до глибокої переробки

10.03.2017
1234
Як АПК перейти від сировинного виробництва до глибокої переробки фото, ілюстрація
Європейський ринок уже давно поділений. Навіть виробляючи якісний продукт, Україні буде складно на ньому конкурувати, тому що ми не є членами ЄС і практично не працюємо в Європі

Для розвитку переробки необхідні ринки збуту і гроші. При виробництві сировини дуже легко визначити ринки збуту, але якщо говорити про більш глибоку переробку, то тут треба дивитися на покупців. Якщо підприємець хоче відкрити переробний бізнес, йому потрібно орієнтуватися на переробку тієї сировини, яка користується попитом. Такі рекомендації дав заступник голови правління, член правління ПУМБ Олексій Волчков, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

Наприклад, в Україні хороші умови для виробництва базового зерна. Ми - одна з чотирьох країн в світі, яка має найбільші унікальні умови для виробництва насіння соняшнику та інших культур. Наприклад, з ріпаку в Європі виробляють біопаливо. Але біопаливо можна робити в Україні, з картоплі виготовляти крохмаль і т.д. Будь-який продукт можна робити більш дорогим.

Якщо говорити про фруктах, то в світі зараз дуже затребувані екопродукти. В останні роки Україна успішно експортує мед. І у цій галузі немає проблем з тим, щоб отримати кредитування від банків, відзначає банкір.

"Це те, що дасть зростання індустрії не тільки не найближчі 2-3 роки, а на років 10-15 вперед, збільшуючи дохід вітчизняних підприємств. Зараз багато підприємств дивляться на Європу. Але європейський ринок уже давно поділений. Навіть виробляючи якісний продукт, Україні буде складно на ньому конкурувати, тому що ми не є членами ЄС і практично не працюємо в Європі. Свою увагу варто звернути на інші ринки, на які простіше вийти. Найбільш перспективними напрямками для нас є Азія, Близький Схід і Африка", - радить О. Волчков.

Він зазначив, що в таких країнах, як Україна, де не найкращий інвестиційний клімат і фондові біржі нерозвинені, банки займають значну частку в загальному фінансуванні - близько 70%. Для розвитку довгострокових проектів і можливості отримання "довгих грошей" потрібні три речі: стабільність, сприятливий інвестиційний клімат і розвинена банківська система.

Частка довгострокових інвестпроектів зростає, коли є стабільність і прогнозованість. "Прогнозованість на 3-5 років вперед дозволить нам збільшити кредитування довгих проектів до 25% від загальної суми виданих кредитів. Цього буде достатньо для реалізації перспективних проектів", - говорить експерт.

Але якщо країна хоче розвивати промислові підприємства, потрібні додаткові вкладення інвесторів, які спільно з банками будуть фінансувати переробну галузь. За прогнозами ПУМБ, в 2017 році кредитний портфель українських банків повинен вирости на 14%. Але навіть при такому зростанні фінустанови зможуть виділяти тільки 10-15% коштів на великі інвестиційні проекти. Решта фінансування зможуть забезпечити інвестори, констатує О. Волчков.

Інтерв'ю
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее
«Зернові технології-2018» закінчили виставковий сезон для аграрної галузі, адже незабаром — відкриття нового сезону, польового. Для УПЕК, власника підприємства «Лозівські машини», одного з флагманів вітчизняного сільськогосподарського... Подробнее

1
0