Спецможливості
Новини

Через мораторій на купівлю-продаж землі Україна за рік втратила $22.5 млрд, — дослідження

26.06.2019
878
Через мораторій на купівлю-продаж землі Україна за рік втратила $22.5 млрд, — дослідження фото, ілюстрація

Без мораторію в 2018 році сільське господарство могло б згенерувати близько $35,8 млрд доданої вартості замість фактичних $13,3 млрд. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НВ Бизнес.

Через мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення Україна в 2018 році втратила $22,5 млрд ВВП — це на 17% більше від його фактичного рівня. Про це пише ЕП із посиланням на дослідження Київської школи економіки.

«Без мораторію ВВП України в 2018 році міг би бути на $22,5 млрд або на 17% більше від фактичного рівня. Це і є ціна мораторію, яку платить вся Україна», — наголошується в публікації.

Проаналізувавши вплив мораторію, автори дослідження дійшли висновку, що мораторій слід розглядати як значний структурний злам, який зрушив аграрний сектор країни на більш низьку траєкторію розвитку.

«Якби не мораторій, то в 2018 році сільське господарство могло б згенерувати близько $35,8 млрд доданої вартості замість фактичних $13,3 млрд», — підкреслили автори дослідження.

Мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських земель, який з 2001 продовжували вже десять разів, охоплює понад 66% території України.

7 лютого в Україні вступив в силу закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року.

Інтерв'ю
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та

1
0