Спецможливості
Новини

З 6,3 млрд грн, передбачених у бюджеті на АПК, використано лише 777 млн

16.10.2018
894
З 6,3 млрд грн, передбачених у бюджеті на АПК, використано лише 777 млн фото, ілюстрація

Про це повідомили представники «Всеукраїнського аграрного форуму» на прес-конференції 16 жовтня в Києві, пише propozitsiya.com.  Таким чином, за перші три квартали року не використано і 12 % загальної суми,  що, як відзначають представники Всеукраїнської аграрної ради, доводить цілковиту неефективність затверджених програм.

Однак, попри це Мінагрополітики подало в проекті Держбюджету  на 2019 рік пропозиції в частині аграрних дотацій практично ідентичні затвердженим у бюджеті 2018 року. Тож очевидно, що в випадку затвердження  Держбюджету у такому вигляді наступного року ситуація повториться.

Одним із прикладів є фінансова підтримка придбання сільгосптехніки, яка в плані на 2018 рік становить 945 млн грн, а по факту використано за перші 9 місяців 196 млн грн. Тим не менше, в бюджет на наступний рік було закладено вже 1 млрд 382 млн грн.

“Ми дуже не задоволені та розчаровані тим, що відбувалося в цьому році, та що керівництво запропонувало робити в сфері державної політики для агросектору  в наступному році”,  — зазначив Михайло Соколов,  заступник голови ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада”. 

У зв’язку з цим ГС “Всеукраїнський аграрний форум” від імені провідних громадських об'єднань АПК просять  у  голів бюджетного і аграрного комітетів, депутатів, виділити кошти на те, що дійсно потрібно аграрникам, відправивши відповідного листа голові Комітету ВРУ з питань бюджету Андрію Павелку.

На конференції були запропоновані пропозиції щодо покращення діючого  механізму держпідтримки аграрного сектору шляхом здешевлення кредитів і зняття обмежень. Також пропонується залишити єдине обмеження  щодо сум  компенсації: не більше 10 млн грн на одну компанію. 

Наступною пропозицією є збільшення фінансової підтримка  сільгоспвиробників до 2 млрд  грн та її виплата пропорційно виручці. А також фінансова підтримка всіх малих сільськогосподарських товаровиробників, у яких в обробці менше 500 га.

Повідомлялося, що важливо перекинути кошти з тих програм, які не працюють, на ті програми що працюватимуть 100%.

“Аграрні кошти повинні ділити аграрії, бо виділені вони в бюджеті саме аграріям, і їм краще знати на що їх витрачати, а не те що ми маємо сьогодні”, — зазначив голова ГС «Аграрний Союз України”  Геннадій Новіков.

“Кошти, які виділяються на агросектор, не видаються в повному обсязі. Ні в цифрах, ні в програмах, ні в підходах, нічого цього не виконується. Тому потрібно змінити саму філософію”, — повідомив народний депутат України, член комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин  Іван Мірошніченко . Також було зазначено, що за два засідання бюджетного комітету поправки аграріїв не були враховані.

“Ми пропонуємо перенести на наступний рік всі гроші, які не були виплачені в  цьому році, сміливо прийняти всі помилки і йти далі”, — доповнив Іван Мірошніченко.

Ірина Твардовська, i.tvardovska@univest-media.com

Інтерв'ю
В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату. Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких... Подробнее
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та

1
0