Спецможливості
Новини

Інновації в українському АПК активно впроваджуватимуть малі виробники та кооперативи

20.07.2017
1618
Інновації в українському АПК активно впроваджуватимуть малі виробники та кооперативи фото, ілюстрація

Кілька десятиліть тому було важко уявити, що інтелектуальні машини стануть реальними учасниками й суб’єктами людського суспільства. Але постійні кліматичні та економічні виклики, конкуренція на зовнішніх ринках стимулюють аграріїв виділяти кошти на інновації, пише propozitsiya.com з посиланням на газету «АгроМаркет».

Так, уже нині компанії, що працюють на сході та півдні країни, замислюються над потребою інвестувати в зрошення та про новітні технології з вирощуванням посухостійких культур. Наприклад, британська компанія ED&F Man заявила нещодавно про плани інвестувати понад $60 млн в іригаційні системи Хенрсонської та Миколаївської областей, аби забезпечити високу врожайність цукрових буряків у посушливих умовах.

У багатьох українських компаніях уже нині застосовують безпілотними для спостереження за станом посівів і проведення аналізів грунту. «Дрони – це тільки початок інноваційної ери в аграрному секторі. Технології точного землеробства стають доступнішими. Я не впевнений, що нинішні ціни на сільгосппродукцію досягли дна, тож інновації допомагають нам бути впевненішими в прибутковості виробництва агрокультур», – розповів виданню президент AgroGeneration Джон Шморгун.

«Малі виробники більш мотивовані й хочуть працювати на результат, а у холдингах я часто бачу саботаж, бо в них інновації спрямовані або на контроль агрономів і механізаторів, або на оптимізацію, що передбачає скорочення деяких функцій», – зауважує менеджер Difco International в Україні Роман Пучко. Для досягнення потужних результатів у створенні якісних продуктів й отриманні високої виручки, на думку експерта, малим виробникам слід навчитися співпрацювати між собою.

«Один у полі не воїн, гуртом добре й батька бити – це народні мудрості не втрачають актуальності і сьогодні. В умовах конкуренції та економічної кризи дрібним агровиробникам варто замислитися над можливістю кооперації власних зусиль насамперед для економії власних ресурсів, а також для створення нового, цікавого й корисного для споживача продукту», – резюмує газета «АгроМаркет».

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее

1
0