Спецможливості
Новини

Гранти на розвиток садів і теплиць з початку року отримали 109 агровиробників

16:00 • Вчора
143
Гранти на розвиток садів і теплиць з початку року отримали 109 агровиробників фото, ілюстрація
У рамках урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу «єРобота» ще 4 агропідприємства отримали 19,3 млн гривень на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Міагрополітики.
 
З початку 2024 року вже виплатили 464,8 млн грн грантової допомоги 109 агровиробникам.
 
З них на розвиток садівництва, ягідництва і виноградарства 312,8 млн грн допомогу отримали  75 підприємств, а на розвиток тепличного господарства було виплачено 152  млн грн, які отримали  34 підприємства.
 
Загалом з початку дії програми вже виплачено майже 1,17 млрд грн грантової допомоги 251 сільгоспвиробникам.
 
З них на розвиток садівництва, ягідництва і виноградарства виплачено 849,9 млн грн 191 господарствам. З них повністю кошти отримали 173 агрогосподарств.
 
На розвиток тепличного господарства було виплачено 319,8 млн грн, які в повному обсязі отримали 65 тепличних господарств.
 
Довідково. Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».
 
Гранти надаються у розмірі не більше 70% вартості проєкту, але не більше 10 млн гривень. Заявник має профінансувати власними або кредитними коштами не менше 30% вартості проекту. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників. Для садів – від 5 до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше 4 постійних та 10 сезонних на гектар.
 
У серпні 2024 року Уряд розширив умови надання грантів для розвитку виноградарства та садівництва.
 
Фінансування агровиробників за урядовою програмою «єРобота» протягом 2024-2025 років відбувається завдяки підтримці Світового банку в рамках «Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)».

Інтерв'ю
Як зробити молочну ферму рентабельною? Цим питанням задаються багато керівників та власників господарств. Із трибун спеціалізованих заходів доволі часто лунає фраза: «Формула рентабельності молочного підприємства базується на трьох китах.... Подробнее
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее

1
0