Спецможливості
Новини

Держава має не заважати сільгоспвиробникам – О. Трофімцева

31.03.2018
2121
Держава має не заважати сільгоспвиробникам – О. Трофімцева фото, ілюстрація
Заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева

Комплексний підхід до розвитку сільських територій – головна запорука виживання села. Для цього потрібні чотири складові: економічний, соціальний, технологічне зростання або інноваційна складова, а також екологічна, що набуває все більшого значення. «Як мінімум ці чотири фактори складають просторовий розвиток села», - переконана Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції, на круглому столі «АПК України: від сталого до просторового розвитку», передає propozitsiya.com.

«Добре, що у нас все більше розуміння на рівні бізнесу щодо соціальної відповідальності. І мова йде не лише про пряме значення – піклування робітників, це трохи ширше поняття», - додала Трофімцева.

Вона висловила побажання, щоб найдрібніший фермер бачив себе важливою складовою в усьому ланцюзі постачання продукції. «Добре, коли він мислить: Ага я можу своє яблуко продавати до Європи... Чим більше кластерів і об’єднань буде, тим краще будуть розвиватися сільські території».

Без об’єднання мікро- і дрібним виробникам буде важко залишатися в ланцюзі постачання, переконана чиновник. Особливо враховуючи, що ринкова сила супермаркетів та оптових ринків на кшталт «Шувару» та «Столичного» буде невпинно зростати. «Держава має не заважати і максимально допомагати сільгоспвиробникам. Сподіваюся, що більшість бачить позитивні зміни.  Головне – мислити стратегічно», - підсумувала О. Трофімцева.

Світлана Радченко

Інтерв'ю
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0