Спецможливості
Аналітика

Горіховий ІДЕАЛ – вже не МІФ!!!, а найновіший стартовий майданчик для промислового горіхівництва

14.05.2019
12555
Горіховий ІДЕАЛ – вже не МІФ!!!, а найновіший стартовий майданчик для промислового горіхівництва фото, ілюстрація
Кожен садівник, який задумав посадити собі горіховий сад, знає про сорт Ідеал. Цей горіх-легенда, який кочує вже багато років методом «сарафанного радіо», сьогодні просто перетворився на інтернетівську байку - ми нарахували в мережі близько сотні продавців «оригінального ІДЕАЛУ»! Варто тільки клацнути по клавішах в Інтернеті з питанням: купити саджанці ІДЕАЛУ - відповідей тьма, одна іншої краще, дешевше. Прямо як у казці про Буратіно - ввечері посадив, а вранці вже плодоносить! Ну просто - магічний диво-сорт, хоч сьогодні реєструй його скороплідність в Книзі рекордів Гіннеса. Так, немає - мабуть, дрібнувато буде ... КНИГА ЧУДЕС - ось саме те!!! Однак рано чи пізно у початківців-горіховодів проходить фаза шокової терапії від надлишку аматорської інформації, яка часто збиває з пантелику і часом згубна, - починаєш «копати глибше».
 
Дізнаєшся - так, правда, в далекому 1948 році селекціонером С. С. Калмиков з Узбекистану в Україну було завезено скороплідні низькорослі сортоформи, названі Ідеалом. І багато талановитих селекціонери вдало працювали з цими сортоформами, щоб районувати їх для умов України. Глобальні дослідження і селекційні розробки в області скороплідних горіхів вели вчені Іван Євменович Кочерженко і Тиж Раїса Максимівна в Києві, селекціонер Леонід Семенович Шугін в Харкові. Після кожного селекційного відбраковування залишалися кращі форми - вони-то і розходилися сіянцями по горіхових садах.
 
Однак зростаюча конкуренція на світовому горіховому ринку, тенденції розвитку горіхівництва підштовхують нас до створення промислових садів з інтенсивними горіховими сортами. Висадження промислових садів на Україні кращими зарубіжними високоінтенсивними сортами призводить найчастіше до фатальних наслідків. Сьогодні в Україні можна «на пальцях» перерахувати серйозних практиків-селекціонерів, які створюють (я не обмовився - не вирощують, а роками копіткої праці створюють!) перспективні саджанці для майбутніх інтенсивних промислових садів нового покоління.

сортоформы, выведенные в ФГ "Ефрем"

Перспективну роботу українських вчених і селекціонерів над скороплідністю сортоформ колишнього Ідеалу в даний час успішно продовжили селекціонери-практики Зелениця Анатолій Володимирович (ПП «Деметра-2010», Кам'янець-Подільський), Іван Іванович Юкалов (ФГ «Єфрем», Вінницька обл.), Олег Валентинович Коновалюк (ТОВ «Сади Черкащини», Черкаська обл.), Леонід Іванович Жидовець (Вінницька область), Марія Ігорівна Самарська (Дніпропетровська область), які не зупинилися на досягнутому.
 
І, нарешті!!! Надзвичайно хвилююча всіх тема селекції низькорослих і скороплідних сортів в Україні отримала державне підтвердження - в Державному Реєстрі сортів 2019 року ВПЕРШЕ з'явилися чотири офіційно зареєстровані СОРТИ низькорослих скороплідних горіхів:
 
1. Боришківський (селекціонер Зелениця А.В.)
 
2. Пам'яті Кочерженка (селекціонер Коновалюк О.В.)

3.Олена (селекціонер Коновалюк О.В.)

4. Вебу 6 (селекціонер Юкалов І.І.)
 
Одна з нагальних завдань галузі горіхівництва - створення професійних розплідників з хорошою Агрошкола, якісними районованими саджанцями - була вирішена.

Однак мало дати легальну «путівку в життя» суперінтенсивним сортам, запустити і налагодити роботу прищеплювальної майстерні для вирощування щеплених саджанців для промислового садівництва.
 
 Сьогодні одна з найбільших проблем в галузі - це брак систематизованого досвіду створення та обслуговування промислових горіхових садів інтенсивного типу. Горіховий промисловий сад - це довготривалий проект, тривалістю в декілька десятків років. Ось тому починати такий проект потрібно не тільки з придбання горіхових саджанців, а перш за все з ретельного вивчення досвіду вже існуючих садів.
 
Тому ВПЕРШЕ в Україні 20 червня 2019 року Українська горіхова асоціація проводить ВСЕУКРАЇНСЬКУ КОНФЕРЕНЦІЮ «Український Горіховий ІДЕАЛ: міф чи реальність. НІЗЬКОРОСЛІ СКОРООПЛІДНІ горіхи, Очікування та перспективи. Перші Практичні результати» в м.Кам'янець-Подільському Хмельницької області.
 
І це буде абсолютно незвичайна конференція, пленарна частина якої до обіду відбудеться в актовому залі Подільського аграрно-технічного університету (м Кам'янець-Подільський, вул. Шевченка, 13), а потім учасники організовано на наданих автобусах переїдуть в питомник А.В.Зелениці (благо, питомник абсолютно поруч з містом), де пройде практична частина конференції. А закінчиться конференція за загальним столом для спілкування, а також зі смачною вечерею і дегустацією вина з власної виноробні А.В.Зелениці.

Всі «Три кити» - три основних розплідники з селекції скороплідних і низькорослих сортів і сортоформ - питомники Зелениці А.В., Коновалюка А.В., Юкала І.І. - візьмуть участь в цій практичній конференції.
 
У цій незвичайній форумі також візьмуть участь і інші горіхові «зубри», що спеціалізуються на скороплідних - Л. І. Жидовець, М. І. Самарська, А. І. Зеленько.
 
І сьогодні радує те, що горіховоди-практики, які посадили власні сади, не замикаються, досягнувши тих чи інших результатів, не "затискають» інформацію, щедро діляться власним досвідом і набитими при цьому «гулями».

В 3 столітті до н.е. давньогрецький вчений і винахідник Архімед з Сіракуз нарікав: «Дайте мені точку опори, і я пересуну весь світ!» Не встиг ...

Сьогодні горіхові першопрохідці дають нам «точку опори» для створення промислових горіхових садів нового покоління - суперінтенсивного, в закладку яких ідуть щеплені (ВПЕРШЕ!) саджанці низькорослих і скороплідних сортів.
Тому, для тих, хто хоче бути завжди в АВАНГАРДІ горіховою галузі - не забудьте взяти участь в цій новаторською конференції !!!
 
Запишіть в свій діловий щоденник - 20 червня 2019 р., м Кам'янець-Подільський, Хмельницька область!
 
З умовами участі у Всеукраїнській конференції Ви можете ознайомитися на сайтах:

http://ukr-nuts.org/   і 

https://www.gardens-nuts.com.ua,

або за тел.:

тел: 050-586.6462 , 096-292.4506  ПАХНО Володимир Григорович

тел: 067-523.0985  ЮДІН Геннадій Олександрович

Чекаємо на Вас! До зустрічі на новому комутаційному майданчику горіхового БІЗНЕСУ!!!
 
Генеральний інформаційний спонсор - "Пропозиція"

Інтерв'ю
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее
Провідний український виробник ЗЗР та добрив – компанія "UKRAVIT" – підбиває підсумки року, що добігає кінця. Попри всі несподіванки й негаразди, "UKRAVIT" продовжив своє зростання. Розширювалися мережа торгових представництв і асортимент... Подробнее

1
0