Спецвозможности
Новости

Голубозерний ячмінь та чорнозерна пшениця — експерименти на Хмельниччині продовжуються

22.06.2022
259
Голубозерний ячмінь та чорнозерна пшениця — експерименти на Хмельниччині продовжуються фото, иллюстрация

Агропідприємство Красилівської громади кілька років тому почало вирощувати функціональні сільгоспкультури — голубозерний та голозерний ячмінь, чорнозерну пшеницю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Навіть у воєнний час на підприємстві не припиняють лабораторних досліджень та продовжують сіяти незвичайні культури, розповів головний агроном підприємства Василь Косюк.

За його словами, споживання таких зернових корисніше, а продукти з них набули популярності у світі серед людей, які дбають про здоров’я. Функціональне збіжжя поки вирощують для внутрішніх потреб підприємства, яке має власні пекарні, крупорушки та виготовляє макаронні вироби.

«Ми готуємо з нашої функціональної пшениці та ячменю продукти здорового харчування. З чорнозерної пшениці робимо макарони, які мають природний шоколадний колір. З білої пшениці робимо пластівці, з голозерного ячменю — крупи. Поки працюємо для внутрішнього ринку. А далі не знаю. Можливо, вийдемо і на зовнішні ринки», — каже Василь Косюк.

Насіння функціональних зернових, за словами головного агронома, цієї весни мали своє. Його розмножили в попередні два роки з зерна, наданого одеським селекційним інститутом.

«Ячмінь ми посіяли свій, з власного зерна: блакитний голозерний, звичайний голозерний — це для наших функціональних продуктів, і також чорнозерну пшеницю посіяли. Ми ці сорти поки не реалізовуємо, ми використовуємо їх в себе для виготовлення продуктів харчування», — додає чоловік.

Интервью
Компанія «Нор-Ест Агро» свою роботу розпочала у 2013 році як ДП «ТАК» у складі групи компаній «ТАК». А 2019 року ДП «ТАК» стало повністю самостійною компанією, отримало нову назву, новий імпульс до розвитку та нові ідеї. І зовсім не просто... Подробнее
Валентина Болоховская, лауреат Государственной премии Украины в области науки и техники, один из основателей "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один из самых известных в Украине отечественных производителей биологических продуктов для сельского хозяйства. Компания работает с 1999 года, и с тех пор на рынок выведено немало

1
0