Спецможливості
Новини

Лохина торік вийшла на 1 місце в експорті свіжої ягоди

17.07.2018
1513
Лохина торік вийшла на 1 місце в експорті свіжої ягоди фото, ілюстрація

Найбільшу частку в експорті свіжої ягоди за минулий рік займала лохина. Про це повідомила керівник проектів компанії «УкрАгроКонсалт» Ольга Мозгова на VII міжнародній конференції «Чорниця високоросла та інші ягідні культури», що була організована розсадником «Брусвяна» 13 липня в Житомирі, передає propozitsiya.com.

Частка лохини в експорті свіжої ягоди становила третину, тоді як суниці, котра була лідером протягом багатьох років до цього, — 31%, а малини — 19%. 9% експорту свіжих ягід за 2017 р. припадало на дикорослу чорницю, 3,8% — на смородину і 2,7% — на ожину.

В експорті замороженої ягоди чорниця й лохина разом становили 47%, тоді як малина — 27,5%, суниця — 7,6%, ожина — 6,2%, бузина — 5,5%, журавлина — 1,7%, горобина чорноплідна — 1,2%, брусниця — 0,8% і обліпиха — 0,2%.

Всього за минулий рік, за даними О. Мозгової, свіжих ягід було експортовано 5.7 тис. т, а заморожених — 38,7 тис. т на суму відповідно $11,3 млн і $58 млн. Таким чином, за минулий рік експорт замороженої ягоди у фізичному виразі не змінився, а свіжої навіть зменшився на 5%. Водночас у грошовому виразі він збільшився в сегменті свіжої ягоди приблизно на 30%, а замороженої — майже на 40%.

За 1 півріччя цього року Україна експортувала 1400 т свіжої ягоди та 12,1 тис. т замороженої. Сума експорту свіжої ягоди становила $1,5 млн, а замороженої — $20,8 млн. Левова частка експорту свіжої ягоди припадала на постачання суниці до Білорусі, котра, вочевидь, перепродувала більшу частину ягід до Росії. Частка суниці в експорті свіжої ягоди становила 78%, а частка Білорусі в експорті свіжої суниці — 82%. Крім того, 15% обсягів експорту пішло до Польщі.

Крім суниці у більш-менш вагомих обсягах експортувалася дикоросла чорниця (13% усього експорту свіжих ягід, переважно до Польщі та Румунії) та лохина (4%, переважно до Білорусі й Великобританії).

В обсягах замороженої ягоди найбільше було малини — 39%, далі йшли чорниця та лохина (разом 33%), суниця — 14%, ожина — 5%, журавлина — 3%. При цьому малина експортувалася до 21 країни, чорниця — до 14, а суниця — до 17.

 

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0