Спецможливості
Новини

Глобальне потепління змушує добувати воду з повітря

10.10.2017
4555
Глобальне потепління змушує добувати воду з повітря фото, ілюстрація
До 2030 року кліматичні пояси будуть зміщені. Вода ставатиме все більш цінним ресурсом

У світі спостерігається тенденція до зміни клімату. В середньому температура щорічно підвищується на 1-2°C. Згідно прогнозу, до 2030 року кліматичні пояси також будуть зміщені. Вода ставатиме все більш цінним ресурсом. Про це розповіла Олена Савчук, співзасновник стартапу Water Cloud UA, на конференції Agrotalks, передає кореспондент propozitsiya.com.

Парниковий ефект знижує рівень засвоєння води рослинами: чим вище концентрація вуглекислого газу, тим гірше засвоюється вода, іноді рівень її засвоєння падає до 80%.

«Зміна клімату призведе до зміни агрономічних підходів. Прогнозується зменшення врожайності кукурудзи - основної кормовоюїкультури, що вирощується в нашій країні», - пояснила О. Савчук.

Технологія отримання води з повітря застосовується в Австралії, США, Ізраїлі. У кліматичних умовах, що склалися в Україні, при 60% вологості методом конденсування можна отримувати 30 л дистиляту в годину, тобто, близько 700 л на день або 21 т води на місяць.

«Цю воду можна використовувати для поливу. При цьому економляться кошти на доставці води і електроенергії, оскільки установка працює на сонячних батареях», - пояснює спікер.

1 л води, отриманої з подібної установки при середній вологості 60% і температурі повітря 25°С, буде коштувати від 5 до 12 коп. /л в залежності від культури і регіону. Щоб закрити потребу в поливі кукурудзи (з розрахунку 5 тис м3 за сезон), на 1 га потребують 15-20 установок. Ціна поливу 1 га полуниці складе 2,50 грн без ПДВ, з розрахунку в середньому 2 рази на місяць по 10 л/м2.

Установка працює за принципом перепаду температур, і добре підходить для систем аеропоніки, гідропоніки. Розробники планують створити спеціальний додаток, щоб організувати закритий цикл управління міні-фермою або теплицею.

«Зараз ми на етапі розробки прототипу, перевіряємо ряд гіпотез. Виробництво плануємо на 2018 рік, продаж установок - на 2019 рік. Залежно від вартості води окупність системи складе два сезони для України і один сезон для зарубіжних країн», - завершила свій виступ представник стартапу Water Cloud UA.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0