Спецможливості
Новини

Головне у вирощуванні суниці на гідропоніці - підтримувати рівень ЕС

14.04.2017
3890
Головне у вирощуванні суниці на гідропоніці - підтримувати рівень ЕС фото, ілюстрація
Головні фактори успіху у вирощуванні суниці на гідропоніці - підтримувати ЕС на потрібному рівні і не давати йому вирости понад норму, стежити за стабільністю рН і за вологістю, щоб уникнути засолення

Гідропоніка - інтенсивна технологія, яку застосовують в ягідній фермі ФОП "Гуцол", що розташована неподалік від траси Київ-Житомир. З 1 га теплиць за сезон тут збирають 50-70 т ягоди.

Головні фактори успіху у вирощуванні суниці на гідропоніці - підтримувати ЕС на потрібному рівні і не давати йому вирости понад норму, стежити за стабільністю рН і за вологістю, щоб уникнути засолення. Такі поради дала Ельвіра Абселямова, яка займається технологічною стороною на ягідної фермі, пише propozitsiya.com.

У процесі перевірки ЕС в господарстві щодня вранці визначають ваговим методом вологість субстрату - скільки випарувалося за ніч. На основі отриманих даних регулюють полив так, щоб дренажу було не більше 20%, але не менше 10. Полив починається за 1-2 години після сходу сонця і закінчується за 1-2 год до заходу, хоча іноді поливають до самого заходу: все залежить від температури - чим вище, тим тривалішим полив.

рН регулюють шляхом додавання кислоти - ортофосфорної або азотної. Технологічно краще ортофосфорна, але азотна в п'ять разів дешевше, - пояснюють в господарстві. Також важливо не забувати про фосфор або азот, які містяться в загальному балансі елементів живлення.

У теплиці використовуються сорти Sweet Ann, Аромас, Аліна, Леноза. У ремонтантних сортів свої особливості в харчуванні, в поливі, оскільки вони довше плодоносять. Тому це теж потрібно враховувати при розрахунку норм добрива або зрошення.

Основні доходи господарство отримує в липні, коли суниця вже відходить, тоді ціни знову починають зростати, а віддача від врожаю у ремонтантних сортів ще висока.

Більше інформації - в статті.

Інтерв'ю
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее

1
0