Спецможливості
Новини

Функціонування ринку землі в найближчі роки не вплине на показники виробництва та експорту агропродукції, — учасник ринку

16.07.2021
660
Функціонування ринку землі в найближчі роки не вплине на показники виробництва та експорту агропродукції, — учасник ринку фото, ілюстрація

Функціонування ринку землі в найближчі роки не вплине на показники виробництва та експорту агропродукції. Таку думку висловив президент групи компаній «Панда» Геннадій Бобов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.

«Як і очікувалося буму по купівлі-продажу землі не відбулося. Угоди на 800 гектарів по всій Україні за останні два тижні — це дуже малі об’єми. Прогнозую, що низька активність буде і надалі. Це в свою чергу означає, що відкриття ринку землі серйозно не позначиться на показниках виробництва та експорту агропродукції в найближчі роки», — заявив учасник ринку.

Геннадій Бобов називає три основні причини низької активності.  

Перша — це законодавчі обмеження, які діють на першому етапі реформи щодо концентрації землі і обмеження для юросіб.

Друга — це низька активність учасників ринку. Всі придивляються до того, яким чином буде реалізована реформа на практиці, чи не загальмується вона на якомусь моменті, як буде виконуватися процедура.

Третє — це переоцінка кількості продавців.

Той хто хотів швидко збути землю — вже її збув. Не секрет, що існувало багато «сірих» схем по зміні власника землі. Але найголовніше — землю в багатьох регіонах сьогодні стало вигідно здавати в оренду. Там де є конкуренція орендарів виплачують і 10%, і 12%, і навіть 15% відсотків орендної плати. Це непогані гроші щороку, особливо якщо у власності родини знаходиться декілька паїв.

«Ринок землі буде формуватися дуже повільно. Дуже сподіваюсь, що держава підійде до цього питання адекватно і не буде постійно змінювати правила гри на ньому, а також прийме дієві програми по підтримці малого та середнього агробізнесу», — сказав він.

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее

1
0