Спецвозможности
Новости

Фонд держмайна виставив на продаж Білгород-Дністровський порт

08.02.2023
255
Фонд держмайна виставив на продаж Білгород-Дністровський порт фото, иллюстрация

Фонд держмайна України 3 березня проведе приватизаційний аукціон з продажу «Білгород-Дністровського морського торговельного порту». Торги відбудуться на Prozorro.Продажі. Стартова ціна 187,6 млн грн (без ПДВ). Гарантійний внесок для участі у торгах — 37,5 млн грн (без ПДВ).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Як зазначається, останніми роками Білгород-Дністровський порт показував суттєві збитки. В 2019-2021 рр. збиток коливався в межах 23,5-28,5 млн грн. Негативна тенденція спостерігалася і в 2022 р. за січень-вересень минулого року порт отримав 2,9 млн грн збитку. Крім того, станом на 30 вересня 2022 р. порт накопичив 104,7 млн грн простроченої кредиторської заборгованості.

«Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 га основної території порту (має виходи до девʼяти причалів) та понад 5 га території портопункту Бугаз (один причал) в с. Затока. До складу порту також входять дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина надана в оренду)», — йдеться у повідомленні.

Як уточнюється, стартова ціна приватизаційного аукціону розрахована на підставі балансової вартості активів порту. При цьому на час військового стану на покупця порту не накладаються інвестзобов'язання, але він буде зобов’язаний протягом шести місяців погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом. Також він не зможе звільняти робітників за власною ініціативою протягом цього періоду.

«Продаж Білгород-Дністровського порту буде другою приватизацією морського порту за часи незалежності України. 17 січня Фонд держмайна провів торги з продажу порту «Усть-Дунайськ». Переможець запропонував за нього 201 млн грн. Це в 3,3 раза перевищило стартову ціну», — нагадали у ФДМУ.

Интервью
Международная семеноводческая компания Strube, которая специализируется на селекции сахарной свёклы, пшеницы, ржи и рапса, в 2017-м отмечает вое 140-летие. В Украине офис компания открыла в 2008 году.
координатор проекта "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сельское хозяйство относится к тем отраслям, где объединение может принести к значительному повышению конкурентоспособности. По инициативе крупнейшей в Польше гастрономической закупочной группы Horeca GGZ в Украине будет создана... Подробнее

1
0