Спецможливості
Новини

Фермери в Україні починають засаджувати поля фісташками

26.03.2018
3972
Фермери в Україні починають засаджувати поля фісташками фото, ілюстрація
Фермери в Україні починають засаджувати поля фісташками

Українські фермери почали саджати одні з найдорожчих горіхів – фісташки. Дерево фісташок може набути популярності в Україні, адже окремі його морозостійкі види можуть витримувати температуру до мінус тридцяти градусів за Цельсієм. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на “Агро-Центр”.

На даний момент фісташки продаються за 400-500 грн./кілограм, а одне дерево може давати до 25 кілограмів горіхів. Але варто пам'ятати, що плодоносити вони почнуть лише на сьомий-восьмий рік після посадки. 

В Україні вже зараз з’являється тенденція до вирощування горіхів, а деякі нішеві навіть стають популярнішим за технічні культури. Так, фермер на Хмельниччині вже тривалий час вирощує гарбузи, з яких робить олію. Ця олія є природнім афродизіаком. Подружжя на Львівщині створило ферму з виготовлення сирів, і почали виробляти їх з додаванням волоських горіхів, перцю чилі та шотландського віскі. На Волині підприємці вже засадили великі площі горіховими деревами фундука. Тому, через високу рентабельність фісташки мають багато шансів стати популярними серед садівників України та близького зарубіжжя.

На території ЄС так зване “зелене золото” вирощують лише в Італії, Греції та Іспанії. В Італії в значних кількостях їх вирощують тільки на Сицилії, при цьому дозволяючи ефективно використовувати занедбані або виснажені ґрунти і приносити дохід.

Ідеальний ґрунт для фісташок повинен бути пухким й добре дренованим. Рослини розвиваються помірно теплою весною і тривалим теплим літом. Фісташки – дводомні рослини, тому для успішного запилення необхідно хоча б одна чоловіча рослина на 8 жіночих дерев при схемі посадки 6х6 метрів. На одному гектарі розміщується близько 280 дерев. Фісташки цвітуть в березні-квітні протягом одного тижня, а збирання врожаю відбувається в серпні і до 20 вересня.

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
У серпні одна з провідних світових агрохімічних і селекційних компаній Corteva Agrisciences провела масштабне опитування підлітків та їхніх батьків у 6 країнах Східної Європи. В ході опитування тих, хто тільки визначається з вибором... Подробнее

1
0