Спецвозможности
Новости

Фермери страждають не лише через війну

03.06.2022
388
Фермери страждають не лише через війну фото, иллюстрация

Банкрутство українським фермерам загрожує не лише через грабунок з боку окупантів, а й через невиконання укладених з аграріями контрактів з боку міжнародних трейдерів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на lenta.ua.

Деякі міжнародні партнери, які отримали партії зерна з України напередодні масштабного вторгнення, ухиляються від виконання зобов'язань за контрактами.

Зокрема, низка учасників аграрного ринку зіштовхнулися з недобросовісними діями з боку компанії SIERENTZ GLOBAL MERCHANTS SÀRL. За укладеними домовленостями трейдер мав сплатити за відвантажене зерно відразу після отримання рахунку. Суми укладених контрактів сягають мільйони доларів США.

Але деякі з українських фермерів чекають на гроші від SIERENTZ GLOBAL MERCHANTS SÀRL вже близько трьох місяців, тобто від початку війни.

«Увесь цей час покупець сплачував дрібними частинами та за неповний об’єм товару. Трейдер не виходить на зв'язок і не підтверджує акти звірки», — каже представник одного з фермерських господарств.

Невиконання зобов'язань з боку SGM призводить до нестачі обігових коштів у українських сільгоспвиробників та унеможливлює проведення посівної. Крім того, гроші від експортних поставок українського зерна потрібні не тільки фермерам на ведення їх підприємницької діяльності, але й для підтримки економіки України в цілому.

Наразі українські аграрні підприємства, які постраждали від дій SIERENTZ GLOBAL, готуються подавати колективний позов до Генеральної прокуратури України.

Интервью
Несколько месяцев назад ассоциацию «Укрсадпром» возглавил кандидат с.-х. наук Александр Матвиец, который ранее был заместителем председателя ассоциации, позже Председателем Ревизионной комиссии. На днях сайт «Пропозиція» пообщался с ним об... Подробнее
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Руководитель стартапа, у которого уже появились два конкурента, - о важности мониторинга уплотнения почвы, эволюцию методов измерения уплотнения и борьбе с последним.  - Ваш стартап «Скок Агро» сосредоточился на усовершенствовании методов... Подробнее

1
0