Спецможливості
Новини

Фермери Донеччини не поспішають продавати врожай

28.08.2023
546
Фермери Донеччини не поспішають продавати врожай фото, ілюстрація

Аграрії Донецької області притримують урожай-2023, не купують пшеницю й елеватори, що працюють в регіоні. Ціни на пшеницю в області чи не найнижчі в Україні, тому в разі експорту доведеться продавати у збиток, розповіла заступниця директора департаменту агропромислового комплексу і земельних ресурсів Олена Рибакова.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

У Донецькій області збіжжя збирали з площі 158 тисяч гектарів. За даними департаменту агропромислового комплексу і земельних ресурсів обладміністрації, загалом зібрали 400 тисяч тонн ранніх і пізніх зернових, з них 256 тисяч тонн озимої пшениці.

За словами заступниці директора департаменту Олени Рибакової, зерна набагато більше, ніж потребує область.

«Крім того, що зібрали, ще залишки є з минулого року. Загалом зараз в області 700,1 тис. тонн зерна, з яких 68 тис. тонн – це залишки минулого року, а також: зерно з інших регіонів, і те, що зібрали цього літа», – пояснила Рибакова.

За словами Рибакової, елеватори області поки що не купують зерно в місцевих аграріїв – «через відсутність закупівельних цін та невизначеність шляхів експорту за межі області та за межі Україні». Тому сільгосппідприємствам лишається, уточнила вона, або продавати зерно, або зберігати, поки не буде можливості продати вигідніше. Продають зерно, за словами Рибакової, ті, хто не мають де зберігати зерно або ж потребують грошей, та таких небагато.

«Більшість підприємств не продають продукцію, притримують врожай, транспортують для зберігання або на власні зерносховища, або на елеватори», – повідомила Рибакова.

Нині пшениця в області коштує вдвічі дешевше, ніж до повномасштабного вторгнення, і дешевше, ніж в інших регіонах України, прикладом, на Дніпропетровщині, Запоріжжі, Полтавщині.

«Якщо експортувати через закордонні порти, порти Данії, Німеччини, Хорватії логістика буде дуже дорогою. В такому випадку ціна зерна, яка зараз дуже низька для наших аграріїв, в нас напевно найнижча, адже ми далі від усіх інших областей від тих місць звідки йде експорт зерна з України, – то в такому випадку ціна зерна, за якою зможе наш виробник реалізувати продукцію, буде нижча собівартості виробництва».

Ключові слова: Донеччина, врожай 2023

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее

1
0