Спецможливості
Новини

Фермерам Полісся пропонують замінити бурштин льоном

18.01.2017
3968
 Фермерам Полісся пропонують замінити бурштин льоном фото, ілюстрація
Оскільки грунтово-кліматичні особливості Рівненщини сприятливі для розвитку цієї галузі, то з вирощуванням та збутом льону проблем не буде

Повернутися до вирощування льону та виготовлення волокна з нього на землях Полісся пропонують фермери Рівненщини. Це ліквідує проблему безробіття у місцевого населення та пошуків легкої наживи на клондайках Півночі, бо діставати бурштин з землі людей примушує відсутність альтернативи у регіоні, де сільське господарство в занепаді. Про це розповів голова асоціації фермерів Рівненщини Дмитро Українець, пише propozitsiya.com з посиланням на piwnich.info.

За його словами, одна з болючих проблем регіону - поліські землі, які колись використовувалися досить продуктивно під вирощування льону, переробки його на волокно. Але згодом культуру перестали вирощувати, з часом сільські господарства та угіддя прийшли в занепад, меліоративні системі розвалені.
«Зараз на Поліссі люди збирають лише ягоди, гриби, шукають бурштин, більше їм не має що там робити. Льон можна і на насіння вирощувати, з нього роблять олію, фарби і багато чого ще - поліські землі для цього підходять якнайкраще», - каже Д.Українець.

Експерт зазначає, що зараз земля там мало продуктивна для інших сільськогосподарських культур, тому фермери не поспішають її брати. Але оскільки грунтово-кліматичні особливості Рівненщини сприятливі для розвитку цієї галузі, то експерт впевнений, що з вирощуванням та збутом льону проблем не буде.

Вирощувати льон та повернутися до льонарства не проти фермери з Березнівського та Костопільського районів, і думають про його збут. Сьогодні, за відсутності місцевої сировини, виробники текстилю змушені купувати її в Індії, кажуть, що по якості вона поступається поліській.

Планували будувати на Поліссі завод із переробки льону китайці, які ще влітку минулого року приїздили на Рівненщину. Представники текстильної компанії «YUYUE Home textile co. Ltd» навіть вели переговори і чиновниками. Тоді президент компанії Лін Юксінг говорив, що вони вже визначилися із ділянкою для підприємства – це Костянтинівська сільрада Сарненського району. Місцева влада запропонувала їм близько 30 тис. га землі для будівництва заводу та ділянку для посіву та обробки льону. Термін реалізації проекту – 5 років. А загальний обсяг інвестицій складе $20 млн. На підприємстві обіцяли створити близько 1000 робочих місць, 90% робітників будуть місцеві мешканці.

Втім, тоді ця інформація викликала чимале обурення у місцевих мешканців. Більше того, потенційних інвесторів запідозрили в намірах видобувати поліський бурштин, а не садити льон.

Наразі, Д.Українець вимушений констатувати: ідея розвитку льонарства на Поліссі наразі мало цікавить як чиновників і екологів-науковців, так і виробників текстилю.

Інтерв'ю
Сучасна українська фармацевтична промисловість за роки незалежності нашої держави зробила величезний крок уперед. підтвердженням цього є цифри від Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України. Так, у 2023 році кількість... Подробнее
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації

1
0