Спецможливості
Новини

Квасоля дає до 70 тисяч гривень прибутку з гектара

12.02.2021
1173
Квасоля дає до 70 тисяч гривень прибутку з гектара фото, ілюстрація

Так високий попит в Україні та світі поряд з помірними витратами забезпечують найбільшу прибутковість квасолі на ринку, свідчить Олег Білявець, директор компаній «Агрокрай» та «Biligrain» (Хмельницька область).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agronomy.com.ua.

Про це йшла мова на вебінарі «70 000 грн. з гектара: забуті високомаржинальні культури», що пройшов в мережі Фейсбук. 

Як підкреслив Станіслав Шум, модератор події, згідно з повідомленням Євростату, у 2019 році Україна експортувала до ЄС 15 тисяч тонн квасолі (2% від загального обсягу імпорту Європи). А споживання квасолі в нашій країні складає всього 800 грамів на людину (у 2019 році), що в десятки разів менше, ніж у багатьох інших країнах. Для прикладу, у Бразилії споживають до 100 кг квасолі на людину щороку.

«Витрати на вирощування квасолі такі ж, як на сою», — підкреслив Олег Білявець. — А ринкова ціна тонни її бобів складає до 40 тисяч грн і попит залишається стабільно високим. Квасолю добре споживають як в Україні, так за кордоном. Найбільш споживачі — США, Бразилія, Аргентина».

«Для малого фермера бажано у сівозміні відводити 25-30% площ під бобові, з яких частину віддавати на квасолю, а решту на сою. Водночас великі агрокомпанії також цікавляться цією культурою. Наприклад, значні площі під квасолю відводять у Сварог Вест Груп та АТК», — каже Олег Білявець.

Одним із шляхів розвитку виробництва цієї бобової культури аграрій бачить об’єднання фермерів та господарств у Спілку виробників квасолі України, що може бути створена вже нинішнього року.

Інтерв'ю
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее

1
0