Спецвозможности
Новости

ФАО прогнозує рекордний врожай зернових, але не враховує війну в Україні

07.04.2022
502
ФАО прогнозує рекордний врожай зернових, але не враховує війну в Україні фото, иллюстрация

За попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на звіт ФАО.

Основна частина збільшення припадає на збільшення виробництва кукурудзи в Європейському Союзі (ЄС) та Індії, що більш ніж компенсує очікуване низьке виробництво грубого зерна в Судані. 

Значний приріст очікується у країн Північної Америки. У Канаді та США, завдяки збільшенню площ посіві в умовах зростання цін та очікуванні збільшення урожайності, прогнозується зростання обсягів виробництва у 2022 році до найвищого рівня за останні п’ять років. 

Натомість скорочення посівних площ під пшеницю в Україні може привести до скорочення обсягів її виробництва цьогоріч. Проте урожай оцінюють вище середнього за останні 5 років.  Але у прогнозі фахівцями ФАО не враховувались наслідки війни.

У Європейському союзі, де передбачається збереження посівних площ на рівні минулого року, очікується незначне зниження виробництва до 133 млн т.

В Азії очікується незначне збільшення виробництва в Індії та Пакистані в результаті збереження великих посівних площ. В Китаї посіви пшениці знаходяться в задовільному стані, і очікується, що у 2022 р. виробництво перевищить середні показники останніх п’яти років.

Згідно з прогнозами ФАО, очікується, що обсяг валового виробництва пшениці в Казахстані дещо перевищить середні показники. У Північній Африці засушливі умови на значних територіях негативно відбились на стані посівів у Марокко, в західних районах Алжиру та в центрі Тунісу, що може вплинути на майбутній врожай.

Интервью
Олександр Захарчук
Капітальні вкладення в аграрний сектор торік перевищили $2,3 млрд. Це — один з найкращих показників за часи незалежності України. Науковці Інституту аграрної економіки прогнозували активізацію інвестиційної діяльності і в 2022 р. Проте... Подробнее
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Недавние изменения в составе правительства могут коснуться  и деятельности Министерства аграрной политики и продовольствия. Что изменилось и каких новаций ожидать? С этим вопросом мы обратились к

1
0