Спецможливості
Новини

Європа зацікавлена в органічних бобових та продукції без глютену

22.03.2017
1653
Європа зацікавлена в органічних бобових та продукції без глютену фото, ілюстрація
Попит фактично стабільний на всі органічні польові культури (окрім спельти, що повязане з перевиробництвом данної культури)

У Європі зараз дуже велика зацікавленість у бобових культурах та продукції без глютену. Якщо агровиробник готовий іти на ці умови, то багато європейських компаній можуть навіть привезти вам посівний матеріал та підписати форвардний контракт, у якому буде вказано ціну за певні якісні показники кінцевого продукту. Про це розповів генеральний директор ПП "Агроекологія" Гліб Лук'яненко, пише  propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Експерт зазначив, що цього року "бум" попиту на пшеницю, на що вплинула ситуція з урожайністю в Європі. Особливо на зерно із гарними пекарськими показниками. "Якщо говорити про попит, то він фактично стабільний на всі органічні польові культури (окрім спельти, що повязане з перевиробництвом данної культури). Цього року на виставці "Біофах" у Німеччині я спостерігав небувалий інтерес до органічного нуту – його запитував кожен другий потенційний покупець", - додав він.

При цьому Г. Лук'яненко підкреслив, що заробіток на органічній пшениці більший за нішеві культури, тому що при збиранні, приміром, органічного льону потрібно його очистити, доробити, тож ціна фактично зрівнюється. "Ми постійно експериментуємо із різними технологіями посіву – міжрядним, суцільним способами аби зрозуміти, який із них буде максимально вигідним", - розповів він.

Основний обсяг експорту компанії відправляється до Швейцарії – це 90%, решту – до Німеччини. Найчастіше експортують пшеницю – 4-5 тис. т щороку.

На внутрішньому ринку продавали лише гречку та соняшник. Серед покупців, зокрема, Сквирський КХП (ТМ "Сквирянка") та ТОВ "УкрОлія", які запускатимуть лінійку органічної продукції. Крім того, "Агроекологія" видавали орендну плату за землю органічним зерном, решта пішла на фураж для сертифікованої худоби.

Інтерв'ю
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее

1
0