Спецможливості
Новини

Епіцентр Агро збудував перший на Київщині елеваторний хаб

01.10.2020
1277
Епіцентр Агро збудував перший на Київщині елеваторний хаб  фото, ілюстрація

Нове елеваторне підприємство «Епіцентр Агро» в Київській області розпочало приймання та сушку пізньої групи сільгоспкультур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз Епіцентр Агро.

У селі Іванівка Ставищенського району на території підприємства «Переробник» агрохолдинг недавно запустив в роботу сучасний енергоефективний елеваторний комплекс, йдеться в повідомленні «Епіцентр Агро».

Потужності оновленого елеватора розраховані на 105 тис. т одноразового зберігання зерна: побудовано 7 силосів обсягом 15 тис. т кожен. Чотири енергозберігаючі сушарки здійснюють якісну доробку с/г культур відповідно до міжнародних параметрів якості. Доставка зерна в порт, з урахуванням розташування елеватора у районі Одеської траси, здійснюється автотранспортом.

За словами заступника керівника «Епіцентр Агро» елеваторного напрямку, керівника відділу трейдингу Світлани Никитюк, запуск нового потужного елеватора в центральному регіоні України вже в поточному сезоні забезпечить потреби в зберіганні і сушці зерна не тільки для потреб агрохолдингу.

«Це наш перший крок у створенні регіональних зернових хабів, в яких об'єднаються бізнес-інтереси продавців і покупців зерна. Дрібні агровиробники та фермери будуть платити елеватору тільки за приймання зерна: менше 1 гривні за тонну. Оплата за відвантаження і доставку в порт здійснюється великими транснаціональними компаніями, які отримають можливість придбати зерно, за згодою його власника, безпосередньо на нашому елеваторі. Зі свого боку ми забезпечимо необхідні якісні характеристики цього зерна і швидку логістику до морських портів. Наявність власного автопарку зерновозів дозволяє нам це робити», — зазначає Світлана Никитюк.

Проектування і виготовлення всього необхідного обладнання — силосів, сушарок, транспортного обладнання та систем автоматичного управління елеватором — здійснювала польська компанія Feerum S.A. Впроваджено використання конструкцій стрічкових конвеєрів, яке дозволяє повністю безпечно і м'яко, практично без зайвих пошкоджень, переміщати зерно на елеваторі і одночасно зменшує споживання електроенергії об'єкта майже на 30%.

Автоматична система контролю, яка дозволяє в безперервному режимі вимірювати параметри зерна, в тому числі, його вологість і температуру, гарантує безпечні умови зберігання зерна. Оператор може повністю контролювати кожну частину сушильно-складського комплексу.

Швидку сушку зерна здійснюватимуть енергозберігаючі сушарки з сушильною потужністю кожної — понад 4000 тонн кукурудзи на добу. Вимірювання якісних параметрів зерна, так само, як в портах, на елеваторі буде забезпечувати інфрачервоний експрес-аналізатор Infratec та інше сучасне лабораторне вимірювальне обладнання.

Інтерв'ю
Кілька місяців тому асоціацію «Укрсадпром» очолив кандидат с.-г. наук Олександр Матвієць, який раніше був заступником голови асоціації, пізніше  Головою Ревізійної  комісії.  Днями сайт «Пропозиція» поспілкувався з ним про актуальні... Подробнее
Зернозбиральні комбайни — це спеціалізовані сільськогосподарські машини, які щороку мають відносно невелике часове вікно для використання, але навіть й за такої умови вони є ключовими машинами у сільському господарстві. Від їхньої... Подробнее

1
0