Спецможливості
Новини

Експорт малих фермерів залежить від їх здатності об’єднуватись, - О. Трофімцева

15.05.2017
1211
Експорт малих фермерів залежить від їх здатності об’єднуватись, - О. Трофімцева фото, ілюстрація
Розвиток виробництва малих фермерів та експорт їх продукції до інших країн залежать від здатності самих виробників об’єднуватись у кластери або кооперативи

Розвиток виробництва малих фермерів та експорт їх продукції до інших країн залежать від здатності самих виробників об’єднуватись у кластери або кооперативи. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час другого форуму експортерів Чернігівщини "Професійні контакти для збільшення експорту", пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу відомства.

За її словами, об’єднання у кооперативи чи за кластерним принципом на регіональному рівні позитивно впливатимуть на залучення інвестицій у високотехнологічне виробництво, зберігання та формування товарних партій для експорту.

Заступника міністра додала, що створення експортно-кредитного агентства може стати ефективним інструментом фінансової підтримки саме малих та середніх виробників в їх зовнішньоекономічній діяльності.

Сьогодні Україна є одним з лідируючих світових експортерів аграрної продукції. За результатами 2016 р., експорт нашої харчової продукції становив $15,5 млрд. Головними покупцями українських аграрних продуктів стали країни Азії, ЄС та Африки.

"Диверсифікація українського аграрного виробництва та експорту, а також залучення малих та середніх виробників до виходу на світові ринки залишається пріоритетом для нашої команди" -  підкреслила О. Трофімцева.

Наразі Мінагропрод активно працює над цим завданням у рамках розробленої стратегії "3+5". Важливим рамковим документом для роботи не лише відомства, але й інших стейкхолдерів, над просуванням українського експорту О. Трофімцева назвала "Експортну стратегію України", яка визначає пріоритетні сектори та конкретні інструменти промотування експорту української продукції на світових ринках.

У міністерстві впевнені, що харчова та аграрна галузі не лише будуть посідати лідируючі позиції в національному експорті, а й дадуть поштовх розвитку іншим галузям економіки.

Інтерв'ю
Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН
Ягідництво називають однією із найперспективніших галузей АПК. Саме сюди і початкуючі, і досвідчені аграрії  вкладають великі суми грошей. Про те,  за якими критеріями слід обирати культури
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0