Спецможливості
Новини

Експорт агропродукції через західні кордони зріс на 11%

15:00 • Сьогодні
83
Експорт агропродукції через західні кордони зріс на 11% фото, ілюстрація

На кінець жовтня експорт агропродукції автомобільним транспортом через західні кордони України зріс на 11% порівняно з вереснем, досягнувши 344 тис. тонн. Найбільше зростання обсягів зафіксували на румунському кордоні – на 35%, до 103,7 тис. тонн. На угорському кордоні експорт збільшився на 15,5% і склав 35,1 тис. тонн, а на польському – зріс на 4%, до 135,8 тис. тонн. Стабільність спостерігалася на молдавському кордоні (47,9 тис. тонн), тоді як на словацькому обсяги дещо знизилися на 7%, до 21,5 тис. тонн. Основними товарами експорту є соняшникова олія (50,1 тис. тонн) та соєві боби (35,9 тис. тонн).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Залізничний експорт агропродукції також демонструє позитивну динаміку. Середньодобовий показник передачі вагонів через кордони зріс на 14%, до 236 вагонів на добу. Рекордне збільшення спостерігалося на угорському кордоні – на 51,1%, до 50,11 вагонів на добу, а на словацькому – на 9,7%, до 32,07 вагонів. Водночас, через польський та румунський кордони експорт зменшився на 10,3% і 18,2% відповідно. Зростання також спостерігається на напрямках до портів України, де кількість вагонів збільшилася на 18,04%, до 6753 одиниць, хоча вивантаження в Ізмаїлі через обстріли і тривоги зменшилося на 16%, до 74 вагонів на добу.

На ринку водної логістики спостерігалося зниження активності фрахтування суден, що вплинуло на тарифи. Через обмежену кількість вільного тоннажу власники суден типу «костер» підвищили фрахтові ставки на $1-2, тоді як тарифи на судна типу «хендісайз» знизилися на $1. Вартість відправок з дунайських портів до Туреччини, Італії та Іспанії трохи зросла, тоді як ставки на доставку до Констанци залишилися незмінними.

Інтерв'ю
Зовсім недавно в Української зернової асоціації з'явився новий керівник - Микола Горбачьов. Ми поговорили з ним про проблеми, які хвилюють УЗА, прогнози на нинішній сезон і особисте бачення бізнес
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0