Спецможливості
Новини

Експерти говорять, що настав час поширити програму часткової компенсації сільгосптехніки і на дрони

11.01.2018
1530
Експерти говорять, що настав час поширити програму часткової компенсації сільгосптехніки і на дрони фото, ілюстрація

«Ми пропонуємо розширити перелік техніки й обладнання, що підпадає під дію програми компенсації, за рахунок, наприклад, безпілотників, а також елеваторного обладнання», - заявив координатор комітету техніки Українського клубу аграрного бізнесу Олег Нестеров, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу УКАБ.

Необхідність розширення переліку техніки, яка підлягає компенсації, як вважає О. Нестеров, викликана тим, що кошти, які виділяються сільгоспвиробниками, використовуються не повністю. Наприклад, як відзначає Олег Нестеров, минулого року було використано лише чверть передбаченої в бюджеті суми – 134 з 550 млн грн. Зокрема, за цією програмою було придбано аж… один зернозбиральний комбайн і всього близько 80 тракторів та близько 2000 одиниць грунтообробної техніки на загальну суму 804 млн грн.

Як вважає О. Нестеров, передумов для значного зростання попиту на вітчизняну сільгосптехніку не спостерігається, навіть при тому, що цього року сума бюджетних коштів, виділених на вищезгадану програму, збільшена до 945 млн грн. «Сумнівно, що ця сума буде використана навіть на 60%», - вважає експерт. Він пояснює це тим, що українські аграрії все одно віддають перевагу імпортній техніці: так, за перші 10 місяців минулого року імпорт тракторів і комбайнів зріс в 1,6 рази порівняно з відповідним періодом попереднього року, а грунтообробної техніки – вдвічі.

Інтерв'ю
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Нещодавні зміни у складі уряду можуть торкнутися  і діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства. Що змінилося і яких новацій очікувати? Із цим запитанням ми звернулися до першого
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0