Спецможливості
Новини

Дощі спричинили здорожчання цибулі

22.09.2022
585
Дощі спричинили здорожчання цибулі фото, ілюстрація

Дощова погода у вересні стала причиною того, що багато господарств змушені призупинити збирання цибулі. Через це на ринку суттєво скоротилася пропозиція даної продукції та різко підскочили ціни.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Українські фермери готові відвантажувати цибулю не дешевше за 22-27 грн/кг, що в середньому на 10% дорожче, ніж тижнем раніше.

Як зазначають аналітики проекту EastFruit, активно підвищувати відпускні ціни на цибулю виробникам вдається за рахунок ажіотажного попиту на цю продукцію з боку оптових компаній, які закуповують її для закладання на зберігання.

Також зростання цін спонукає доволі обмежену пропозицію цибулі в місцевих господарствах. Урожай цибулі в поточному році буде набагато нижчим, ніж сезоном раніше, через скорочення площ під даною культурою, що у свою чергу пов'язано з окупацією Херсонської області, яка була лідером з вирощування цибулі.

Також, варто відзначити і зниження врожайності цибулі через несприятливі погодні умови.

Зазначимо, що на даний момент оптова ціна на цибулю в Україні вже в середньому у 4,4 рази вища, ніж у другій половині вересня 2021 року. При цьому багато гравців ринку впевнені, що позитивний ціновий тренд збережеться і надалі, оскільки багато фермерів, які не мають власних сховищ, уже встигли розпродати значну частину запасів цибулі. Інші ж виробники вважають за краще закладати цибулю на зберігання і утримуються від продажів в очікуванні подальшого зростання цін у даному сегменті.

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
Олексій Сергієнко
«Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи». Цим відомим висловом французького правника, письменника і політичного мислителя Шарля Луї Монтеск’є можна описати діяльність українського експерта з агротехнологічних питань консалтингової... Подробнее

1
0