Спецможливості
Новини

Дніпропетровські господині створили успішний цукатно-гарбузовий бізнес

09.01.2022
759
Дніпропетровські господині створили успішний цукатно-гарбузовий бізнес  фото, ілюстрація

У Маломиколаївці на Дніпропетровщині господині перетворили виготовлення домашніх солодощів на прибуткову справу.

Жінки написали бізнес план, подали його на конкурс і виграли гроші від Посольства Королівства Нідерландів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 5.ua.

У невеличкому приміщенні зранку до ночі кипить робота. Тут обладнали цех із виготовлення цукатів. Готують із гарбуза, а їх на тутешніх городах — росте безліч. 

«Вродило дуже багато. Сподіваємося, ми встигнемо його переробить», — каже мешканка Маломиколаївки Оксана Ломова.

У сушених гарбузах бізнес-ідею розгледіли торік. Цукати, які жінки приготували на домашній кухні, розмели на сільському гарбуз-фесті. 

П'ять ентузіасток згодом розробили бізнес-план і подалися на міжнародний конкурс, де представляли свої проєкти понад сотня сільських громад. Гарбузова ідея перемогла. Проєкт із Маломиколаївки отримав головну нагороду — сто тисяч гривень від Посольства Королівства Нідерландів.

«Я плакала, я не могла повірити. Ми самі були в шоці. Голосували за нас і Фінляндія, і Польща, і Чехія», — каже ініціаторка проєкту Світлана Гарнадко.

На виграні кошти у цех придбали овочерізки, сушарки та посуд. З інвентарем допомогла і сільрада. Та немало роботи жінки виконують вручну.

Маломиколаївські цукати господині готують із чотирьох сортів гарбуза, для кожного сорту підібрали особливий рецепт приготування. 

Поки що господині із замовленнями впораються самі, але якщо маломиколаївські цукати розкуповуватимуть за межами села, то кликатимуть іще помічниць. Крім того, планують розширяти асортимент — робити цукати не лише з гарбуза, а й із інших овочів, фруктів та ягід.

 

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее

1
0