Спецможливості
Новини

Дмитро Комаров показав справжню ціну українського хліба

05.12.2023
711
Дмитро Комаров показав справжню ціну українського хліба фото, ілюстрація

В черговому випуску дослідницького проєкту «Світ навиворіт. Україна» Дмитро Комаров показав справжню ціну українського хліба. В рамках проєкту знімальна група приїхала на Миколаївщину, щоб на власні очі побачити, як доводиться боротись за урожай фермерам на деокупованих територіях.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці ПАЕК.

Реалії сьогодення українських аграріїв показав керівник одного з господарств, що входить в групу компаній ТОВ «СП «ПАЕК» Юрій Котик.

Підприємство усі 236 днів знаходилось в окупації, левову частку техніки було розграбовано та знищено, приміщення та склади зруйновано, земля замінована. Завдяки патріотизму аграріїв компанії, колективу, відданості улюбленій справі та рідному краю, вдалося уже в 2023 році засіяти поля. Великою ціною дався хліб на деокупованих землях.

Тільки Юрій Котик, який власноруч долучався до розмінування полів, неодноразово був на межі між життям та смертю.

«Це Юрій Котик і він дивом вижив і на все життя запам’ятав, як це – підірватись у власному тракторі, коли наїжджаєш на протитанкову міну», – говорить у своєму репортажі Дмитро Комаров.

«Ти ще дихаєш, а вирватися немає можливості. Хвилини ідуть – життя або не життя, коли ти уже нічого сам не можеш зробити. Коло мене були хлопці, які допомогли відкопати. Пил, скло в роті. Спробував поворушити ногами, руками. Права рука не рухається, затиснуло. Перевернувся маніпулятор і мене накрило кабіною», – розповідає свою історію Юрій Котик.

Загалом за рік Юрій знайшов більше 200 лише протитанкових мін, інші більш дрібні вибухонебезпечні предмети він навіть перестав рахувати.

Сьогодні більша частина Херсонщини та Миколаївщини смертельно небезпечні для фермерів, а це близько 8000 квадратних кілометрів. Це приблизно площа Чернівецької області. Ця земля непридатна для ведення сільського господарства і щоб розмінувати її щодня ризикують і землероби і ДСНС.

<

Інтерв'ю
Сьогодні в країні важкий період проходить кожен агровиробник: від малого фермера до великого агрохолдингу. Про нинішній стан аграрного ринку в світі та роботу однієї з провідних компаній-постачальників насіння та засобів захисту рослин на... Подробнее
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya