Спецможливості
Новини

Для виведення грошей з "Мрії" Гути використовували кілька схем

02.03.2017
1859
Для виведення грошей з "Мрії" Гути використовували кілька схем фото, ілюстрація
"Мрія" "малювала" EBITDA до $ 600 на га. Але її операційна діяльність ніколи не була прибутковою

Сім'я Гутів використовувала різні схеми для виведення грошей з агрохолдингу "Мрія". Про це розповів власник консалтингового агентства "ААА" Сергій Наливка.

За словами інвестиційного аналітика, власники агрохолдингу надували прибуток і доходи, обсяги виробництва. "Мрія" "малювала" EBITDA до $ 600 на га. Але її операційна діяльність ніколи не була прибутковою, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Друга схема - завищення врожайності. Приміром, ще в 2008-му компанія знизила витрати на гектар на 45% і при цьому отримала рекордну врожайність. Але ніхто з інвесторів не звернув на це увагу. При цьому велика частина земель агрохолдингу раніше не оброблялася, і врожайність такої землі вдвічі нижча за середню.

Третя - "Мрія" завищувала ціну на свій цукровий буряк, в тому числі на неіснуючий, і продавала своїм же цукровим заводам. Так само чинили й з зерном.

Четверта схема - агрохолдинг купував корпоративні права на землю за завищеними цінами, в тому числі на поля, які не оброблялися. У 2011-му середня ринкова вартість за гектар була до $400, Гути ж платили близько $1500. Сім'я декларувала наявність 320 тис. га, але реально землі було набагато менше. "Прес-релізи "Мрії" були так хитро написані, що не можна було зрозуміти, скільки конкретно у компанії землі. Вони показували валовий збір. Ми взяли середню врожайність по регіону, розділили на неї їх вал - виявилося, у них гуляє приблизно 100 тис га", - пояснює С. Наливка.

Крім того, в агрохолдингу процвітало злодійство на всіх рівнях, воно було масовим як на полях - ЗЗР, добрив, насіння, так і вже готової продукції.

Всі хороші активи власники "Мрії" завчасно перевели на афільовані структури: землю в одеському порту, де вони нібито збиралися будувати термінал, а також дилерський і логістичний бізнеси. Через недосконалість українського законодавства судитися за ці активи можна роками. Не дісталися кредиторам і цукрові заводи. Коли все рухнуло, деякі наближені до сім'ї керівники швидко оформили кілька нових фірм, назва яких всього лише на одну букву відрізнялося від реальних юросіб "Мрії", і почали перепідписувати договори з пайовиками на ці фірми.

У січні 2015 року "Мрія" перейшла під контроль кредиторів.

Інтерв'ю
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее

1
0