Спецможливості
Новини

Для України економічний ефект від квот ЄС на зерно — "нульовий", — УЗА

03.10.2017
1365
Для України економічний ефект від квот ЄС на зерно — "нульовий", — УЗА фото, ілюстрація
37% нашої зернової продукції йде в країни Євросоюзу. А нам виділяють просто смішні квоти

37% зернової продукції, виробленої в Україні, йде до країн Євросоюзу. При цьому країні виділяють просто "смішні" квоти. Наприклад, за квотами ми можемо експортувати 625 тис. т кукурудзи, а ми туди відправляємо близько 5 млн т. Оці безмитні 625 тис. – це, звісно, додаткова можливість, але за великим рахунком для зернового ринку це абсолютно ніщо. Економічний ефект від таких квот нульовий.

Такого висновку дійшов президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов, пише propozitsiya.com за матеріалами glavcom.ua.

"Головна перемога в тому, що відкриття зони вільної торгівлі з ЄС стимулює наших чиновників імплементувати європейські норми. Це перемога у просуванні українських товарів до Європи. Наша продукція сьогодні менш конкурентна від європейської, проте тепер вона буде покращуватися. Від цього виграють і внутрішні споживачі також", - додав він.

На думку М. Горбачова, українська продукція менш конкурентоспроможна у зв’язку з тим, що у нас досі не змінені стандарти. Вони писалися ще в часи СРСР, коли країна була імпортером пшениці. Основну частину пшениці ми завозили, наприклад, з США. І всі норми і стандарти прописувалися виключно для переробників всередині країни.

"Сьогодні, коли українські сільгоспвиробники щорічно виробляють 26-27 млн т пшениці, з яких 17,5 млн т експортується, звісно, треба більше звертати уваги на зовнішні ринки та зовнішні стандарти", - зазначає президент УЗА.

У цьому питанні, продовжив експерт, окрім того, що потрібно покращувати якість води, що використовується, також потрібно покращувати, наприклад, якість борошна, якість хліба, що випікається. А для цього потрібно змінити процеси, описані в стандартах ще в радянські часи.

"Про що саме мова? От у Франції для випікання хлібу використовують пшеницю більш низької якості, але отримують більш якісний хліб, ніж у нас. Бо у них є можливість це борошно змішувати з іншими добавками, в тому числі, із клейковиною. Суху клейковину можна додавати в борошно зі слабкою клейковиною і отримувати його вищої якості", - пояснив М. Горбачов.

Інтерв'ю
Федір Шумейко, головний інженер ФГ «Агро Хорс»
Коротка дискова борона Heliodor 9 від LEMKEN – найлегша дискова борона в продуктовій лінійці компанії. Діаметром дисків цього агрегату становить 510 мм. Серед особливостей агрегату слід відмітити його маневреність, технологічність та... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0