Спецможливості
Новини

Дешевий солом’яний еко-будинок у Чернівцях (ФОТО)

18.09.2016
2620
Дешевий солом’яний еко-будинок у Чернівцях (ФОТО) фото, ілюстрація
экодом

Аби жити у теплі і не переплачувати за комунальні послуги, подружжя чернівчан збудувало будинок із соломи та зі скляною стіною, що обігріває оселю сонячними променями.

Про це повідомляє ACC

Солом’яний будинок на дві квартри з усіма зручностями обійшовся господарям у... 19 тисяч доларів. Тут тепло, сухо і дуже затишно. Технологія – дуже проста. Закладається фундамент, встановлюється дерев’яний каркас, у який вкладаються пресовані солом’яні блоки. Ззовні та зсередини стіни обмащуються глиною – і будинок готовий.

Солом’яні тюки купували у фермерів, які мають спеціальний причіп для трактора, що підбирає та пресує солому. Один тюк коштував до п’яти гривень. Для будівництва будинку знадобилося трохи більше 300. Глину використовували з власного подвір’я. До речі, глина – чудовий консервуючий матеріал. У ній солома зберігається довше, ніж у цементі. Такі стіни тепло зберігають значно краще, ніж саманні.

У солом’яному будинку Марії Шутак – дві двокімнатні квартири з кухнями та всіма зручностями. На кожному поверсі – пічка. Для економії господарі облаштували сонячне обігрівання – стіну Мішеля-Тромба. Стіна виходить на південь і складається зі скляної стіни з повітряним простором між нею і солом’яною стіною будинку. Поверхня зафарбована у чорний колір, – пояснює Василь Ніцович, господар. Сонячна енергія проникає крізь скло і поглинається чорною стіною. Із нагріванням стіни повітря в просторі між стіною і склом починає підніматися. Отвори зверху і знизу стіни Тромба дозволяють теплому повітрю циркулювати в межах житлового простору. У грудні ця сонячна пічка прогріває кімнату до температури 18 градусів.

Господарі впевнені у надійності свого житла. Миші тут не заводяться, бо не полюбляють гризти ані солому, ані глину із штукатуркою. Волога теж не страшна: ззовні на півметра стіни обштукатурені бетонним розчином по залізній сітці – це так званий гідроізоляційний бар’єр, який запобігає будь-якому руйнуванню та пошкодженню.

Ключові слова: екологія

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее

1
0