День поля UA GROUP в оновленому форматі
Група компаній UA GROUP відновила традицію Днів поля і започаткувала новий формат цих подій. Якщо раніше все проводилося в полі, то нинішнього року аграріїв погукали в гості в новенький виставковий центр «Агро-Експо». Щоправда, відразу за виставковим павільйоном розташовувалося чимале поле, де можна було оглянути посіви сільгоспкультур та роботу техніки.
10 серпня група компаній UA GROUP, до складу якої входить добре відомий українським аграріям ТД «Соєвий вік», провела День поля у м. Кропивницькому. На цей раз організатори змінили формат заходу і замість поля провели його в виставковому центрі. І, як виявилося, цілком вгадали.
Адже окрім презентацій у значно зручнішому форматі, ніж у полі, гості заходу змогли оглянути виставку за участі кількох десятків експонентів. Серед них були хоча б по одному-два, але постачальники чи виробники всіх основних речей, потрібних сільгосппідприємству в його роботі. Зокрема, на виставці були представлені посівний матеріал, добрива (макро- та мікроелементи), стимулятори росту, інокулянти, біопрепарати, трактори, грунтообробні машини й сівалки, обладнання для протруювання, зерносушарки та інше обладнання для елеваторів і зерносховищ, безпілотники (ну яке сільське господарство без дронів?), точні прилади та міні-метеостанції і, звичайно ж, аграрна преса. Цілий ряд займали легковики, переважно фермерські моделі (здатні взяти на борт чималі обсяги вантажу) та позашляховики.
Тож не дивно, що на захід зібралося цілих шість сотень гостей. При цьому Днем поля він був не лише за назвою: позаду виставкового павільйону розташовувалось чимале поле, де можна було побачити посіви сої, кукурудзи та сорго, оброблені різними препаратами, а також проводилися тест-драйви деяких сільгоспмашин.
Відкриваючи захід, засновник групи компаній UA GROUP Олександр Ушаков розповів про динамічні зміни, що зараз відбуваються в компанії, а також про амбітні плани на майбутнє. Отже, торік компанія отримала грант від ЄБРР на побудову нової стратегії. Відповідно до неї, в нинішньому році проведено ребрендинг компанії на UA GROUP. Адже компанія вже вийшла за рамки «Соєвого віку», оскільки крім сої вона почала продавати насіннєвий матеріал кукурудзи та пшениці, інокулянти, біопрепарати. В майбутньому, як розповів Олександр Ушаков, є ідея вийти на ринок нішевих культур.
Активно освоюються нові форми співпраці з сільгоспвиробниками. UA GROUP уже не тільки продає товар, а й використовує векселі, аграрні розписки, викуповує у фермерів товар або організовує збут покупцям посівного матеріалу. Нещодавно був створений органічний кооператив. До послуг покупців насіннєвого матеріалу також 2 мобільних заводи з переробки насіння, а з нинішнього року їх буде 3.
Та й у традиційному напрямку – посівному матеріалі сої – освоюються новітні технології. Окрім інокуляції насіння здійснюється також його обеззараження шляхом озонування та за допомогою УФ- або бактерицидних ламп, а після інокуляції – обробка складним полімером, який розкладається в грунті лише за оптимальних для проростання сої температури (10-12 ͦС) і вологості. А для південних областей, де головна проблема – брак вологи в грунті, насіння сої покриватиметься спеціальним гелем.
Але всіх елементів технології сої одне підприємство охопити не може. Тому організатори запросили багатьох колег зі сфери забезпечення всім необхідним соєвого бізнесу. І гості з цікавістю слухали доповіді фахівців компанії «Агрітема» про інокулянти та обладнання для інокуляції і про різницю в рішеннях для малих господарств і для великих. Адже «Агрітема» завозить в Україну не просто інокулянти, а препарати, які не мають аналогів ні в нашій країні, ні в світі. Наприклад, «АгріБактер» горох - чи не єдиний на українському ринку препарат, який можна вносити на горох заздалегідь (до 7 днів). Крім того, він ще й сумісний з основними ЗЗР і має продовжений термін азотфіксації.
Про можливість для невеликих господарств аутсорсингу послуг з інокуляції насіння на високотехнологічному обладнанні та послуг зі зберігання в правильних умовах за правильною технологією розповіла генеральний директор «Кіровоградського насіннєвого заводу».
Про тенденції на європейському ринку сої розповіла регіональний директор асоціації «Дунайська соя» Оксана Просоленко. Отже, зараз у Європі зростають обсяги вирощування сої, але все одно більша частина продовжує імпортуватися, переважно з Південної Америки. ГМ-соя становить 72% обсягів урожаю сої (насамперед за рахунок України) і 88% обсягів використовуваної сої (через те, що з Південної Америки завозиться майже винятково ГМ-соя). Разом з тим серед споживачів зростають вимоги до прослідковуваності продуктів харчування, відсутності в них пестицидів та ГМО. Це стосується й сої, завдяки чому зараз усе більше європейських заводів з переробки сої сертифікуються як підприємства, що не використовують ГМО. Як підсумувала Оксана Просоленко, все це допомагає формувати ринок збуту для не-ГМ сої.
Презентацію препаратів на основі фітогормонів провела менеджер з комунікацій компанії Stoller Олександра Ургент. Також вона анонсувала виведення компанією на ринок двох нових препаратів у наступному році. Асортимент добрив для сої представив агроном-експерт компанії «Макош» Тимофій Косий. Він коротко описав продукти Luvenaна основі макроелементів та бору, цинку, міді й марганцю, зокрема, калійні добрива зі зниженим вмістом хлору, мікродобрива Ekoplon, рідкі монодобрива «Еколист» та кристалічні комплексні добрива «Максимус», що містять також набір амінокислот. Можливості, що відкриваються у виробників сої завдяки використанню передових європейських стимуляторів росту, описав комерційний директор фірми «Агрісол» Денис Миргород.
А науково-виробничий директор ГРУПИ КОМПАНІЙ «БІОНОРМА» Ірина Бровко назвала обов’язкові характеристики правильного інокулянту і зупинилась на показниках інокулянту Ризоактив. Головною його відмінністю вона назвала те, що даний препарат містить бактерії відразу трьох штамів. «Для створення продуктивного симбіозу вистачить і 1 активного конкурентоздатного штаму бульбочкових бактерій. Але якщо йдеться про вирощування сої, то зараз у грунтах України сформувалась досить щільна популяція цих бактерій. Тому в господарствах, які застосовують інокулянти на основі одного штаму бульбочкових бактерій, зростають ризики того, що вони не отримають очікуваного ефекту», - зауважила Ірина Бровко.
Польова частина заходу теж видалася досить насиченою. Демонстраційні ділянки включали не тільки широкий асортимент сортів сої селекції компанії «Соєвий вік», але й варіанти з обробками різними препаратами – інокулянтами, біопрепаратами, стимуляторами росту. Відповідно, ділянки суттєво різнилися за висотою і ще сильніше – за кольором листя: від насиченого темно-зеленого до майже жовтого. На демоділянках можна було побачити не лише сою, а й гібриди кукурудзи та сорти сорго селекції угорської компанії Woodstock, котра недавно вийшла на український ринок і чиїм ексклюзивним дистрибутором є UA GROUP.
Ще більший інтерес аграріїв викликали тест-драйви сільгосптехніки. У них взяли участь новинка місцевого заводу «Ельворті» - зернова сівалка Alfa 6, шлейфова гідравлічна борона місцевого виробника «Технополь», дискова борона Rubin 9 та агрегат для передпосівного обробітку грунтуKompaktorвсесвітньо відомої компанії Lemken та культиватор новачка на українському ринку – австрійської компанії Hatzenbichler.
Всі компанії-учасники Дня поля розіграли між гостями цінні призи, головним з яких була путівка на двох до Чорногорії від UA GROUP. Тож гості залишились задоволені по повній програмі і тепер чекають наступного дня поля. Адже соя залишається однією з найважливіших культур для України, займаючи в одній лише Кіровоградській області 150-160 тис. га.
Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com