Спецможливості
Новини

Цукровими буряками засіяно 10% посівних площ

28.03.2019
665
Цукровими буряками засіяно 10% посівних площ фото, ілюстрація

Станом на 26 березня, в Україні посіяно 20 тис. га цукрових буряків, або 10% від загальної кількості площ. Маже половина посівів припадає на господарства Хмельницької області – 11 тис. га, значно менше засіяли у Рівненській – 3,5 тис. га, Волинській – 2,7 тис. га та Тернопільській – 2,4 тис. га. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу "Укрцукор".

«По всій території України розпочалась посівна кампанія цукрових буряків. Традиційно, цього року посівні роботи рухаються із західних до східних областей. В Львівській, Тернопільській та Волинській окремі господарства вже завершили сівбу цукрових буряків, проте інші ще не визначилися із посівними площами та стартом робіт. Переважна більшість планують розпочати сівбу в першій декаді квітня», - коментує хід посівної аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

За його словами, вдатися до такої терміновості аграріїв змушує низька вологість ґрунту після зими. Господарствам доводиться сіяти в холодний ґрунт та остерігатися заморозків в надії встигнути отримати максимум користі для сходів. Агрономічні служби стверджують, що такий ризик є виправданим, адже з досвіду минулого року, частина посіяного насіння так і не змогла зійти саме через посів у сухий ґрунт.

Нагадаємо: за прогнозами НАЦУ «Укрцукор», посівні площі під цукровими буряками в поточному маркетинговому році скоротяться майже на чверть та складуть близько 220-230 тис. га. В першу чергу, це зумовлено тим, що за два роки світового профіциту цукру, ціни на продукцію і, відповідно, сировину досягли історичного мінімуму.

«На господарстві «Хавест-Агро» плануємо засіяти 750 га, зменшити посіви на 100-150 га. довелося через сівозміну. Ґрунтово-кліматичні умови на Волині цього року хороші, ґрунт має вдосталь вологи. Загалом, весь негативний настрій аграріїв навколо посіву цукрових буряків зумовлений низькою ціною на цукор та високими затратами», - пояснив Андрій Ясницький, ТзОВ «Хавест-Агро».

Інтерв'ю
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0