Спецможливості
Новини

Cтворюємо майбутнє

02.09.2008
887
Cтворюємо майбутнє фото, ілюстрація

У середині травня світовий лідер з виробництва кормових добавок — компанія “Оллтек” — провела в США Міжнародний семінар, присвячений проблемі енергетичної кризи. Я був запрошений взяти участь у симпозіумі як член виконавчого комітету Міжнародної федерації аграрних журналістів, який представляв Україну.

У середині травня світовий лідер з виробництва кормових добавок — компанія “Оллтек” — провела в США Міжнародний семінар, присвячений проблемі енергетичної кризи. Я був запрошений взяти участь у симпозіумі як член виконавчого комітету Міжнародної федерації аграрних журналістів, який представляв Україну.

У своїй доповіді на симпозіумі засновник і власник компанії “Оллтек” доктор Пірс Лайонз окреслив стан речей не тільки в біоенергетиці, а й у багатьох супутніх областях. Пірс Лайонз — талановитий учений, інтелектуал із широким кругозором, людина, спроможна мислити широко, враховувати масштабність реальності. Свої знання та уяву він втілив у життя, заснувавши двадцять сім років тому компанію “Оллтек”, яка спеціалізується на виробництві кормових добавок. За ці роки компанія з шести працівників виросла до компанії з іноземними філіалами, причому тільки в головному офісі в США працює понад 250 працівників. Якщо в перший рік діяльності компанія заробила 1 млн доларів, то нині її обсяг становить приблизно 400 млн доларів, і компанія “Оллтек” має амбіційну мету досягти позначки в 1 млрд дол. обороту в 2010 році.
Працюючи на випередження сьогодення, компанія “Оллтек” розуміє значення популяризації набутих знань та досвіду. Президент компанії Пірс Лайонс упевнений, що для широкого впровадження нових перспективних технологій у життя недостатньо мати першокласний продукт, треба ще популяризувати ці знання серед споживачів за посередництва виробників кормів.
Щоб привернути увагу до важливості правильної годівлі, компанія “Оллтек” виступила головним спонсором чемпіонату світу з кінного спорту, який проходитиме у Кентуккі в 2010 році. Взагалі, конярство — це величезний бізнес. Племінні жеребці можуть коштувати мільйони доларів. Ціна ділянок землі в Кентуккі, де займаються конярством, може сягати 100 тис. дол. за гектар. Так от, вклавши купу грошей у розведення коней або купивши коня за кілька мільйонів доларів, не можна нехтувати правильною годівлею тварин. І саме цей мотив є основою рекламної кампанії “Оллтеку”: здоров’я та параметри тварин завдяки правильній годівлі.
Наукові дослідження компанії “Оллтек”, за мірками української аграрної науки, є більшими, ніж просто фундаментальними. Сьогодні вчені компанії працюють над використанням геному тварин, переводячи з допомогою кормових добавок бажані гени з неактивного рецесивного стану в активний. Грунтовні дослідження впливу селену на гени тварин дали можливість зробити відкриття: селен можна використати і для зміцнення імунітету людини. Наприклад, учені компанії “Оллтек” з’ясували, що селен підвищує імунітет людей проти такої смертельної хвороби, як СНІД.
Не ухилилася компанія “Оллтек” і від “виклику”, спричиненого біопаливною індустрією. Ціни на продукти харчування стали стрімко зростати після того, як у США розпочалася кампанія із заміни частини мінеральних палив на етанол і біодизель. Для мислячих людей доволі дикою є сама ідея марнування продовольчого та фуражного зерна на автомобільне пальне, тоді як у світі є сотні мільйонів людей, які голодують.
Вчені заявили, що етанол можна виробляти з целюлози. Але на перших етапах нові технології є дорогими і потребують державного субсидування. Поки що уряд США фінансово не підтримує виробництво етанолу з целюлози. Але чи означає це, що ця технологія не є перспективною?
Зовсім ні. І компанія “Оллтек” знайшла відповідь на це запитання, розробивши концепцію повністю інтегрованого виробництва продуктів харчування, кормів і біопалива, яке має бути принаймні не збитковим. Цю концепцію на симпозіумі розкрив президент компанії Пірс Лайонс, і “Пропозиція” публікуватиме її на своїх сторінках. Ця концепція є яскравим прикладом “об’ємного” мислення Пірса Лайонса, спрямованого на активне створення майбутнього.
Насамкінець хочеться з сумом констатувати, що такий підхід до активного створення майбутнього на підставі “об’ємного” мислення є абсолютно чужим для більшості наших аграрних академіків, які, на жаль, живуть не майбутнім, а все більше поринають у минуле, відмовляючись від нових технологій на користь архаїчних. Сподіваюся, що доповідь Пірса Лайонса буде корисною не тільки нашим читачам, а й щось путнє для себе в ній відкриють і наші аграрні академіки, тим більше, що в ній немає складних математичних формул, важких для сприйняття людьми похилого віку, які, до того ж, ніколи серйозно не вивчали математики.

Юрій Михайлов

Інтерв'ю
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 

1
0