Чиновники Бессарабії хочуть, щоб жителі платили податки за вирощування овочів
Основною причиною недонадходження коштів до державної скарбниці Одеської області є те, що 47% жителів Ізмаїла, а також по 70% населення Болградського та Ренійського районів, офіційно ніде не працює. Крім того, що багато працюють без офіційного працевлаштування, значна частина місцевого населення займається веденням особистого селянського господарства - розведенням живності, вирощуванням овочів і фруктів в теплицях і на приватних городах, доходи від якого іноді перевищують зарплати працевлаштованих людей, але податки вони не платять.
Про це повідомила в.о. віце-губернатора, начальник департаменту фінансів Одеської ОДА Марина Зінченко в ході робочої наради в Ізмаїлі, пише propozitsiya.com з посиланням на bessarabiainform.com.
У той же час, підкреслила чиновник, вони на рівних користуються послугами шкіл, лікарень і інфраструктурою, які утримуються з бюджету.
Така ситуація є несправедливою і її потрібно міняти, проводячи з людьми роз'яснювальні бесіди і закликаючи платити податки, впевнений глава ОДА Максим Степанов. «Я категоричний противник, щоб влаштовувати якісь репресії. Знаєте, як у Булгакова було «Тільки ласкою». Ось ви говорите, що в нашій країні для приватних підприємців потрібно змінити умови, а саме - знизити податок. До якої міри треба знизити податок, щоб він почав платити? І чого раптом, якщо він сьогодні не платить цю цифру, він почне платити іншу?», - зазначив чиновник.
Нагадаємо, що згідно з українським законодавством, доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, вирощеної на городах, не обкладаються податками, а ведення особистого селянського господарства не відноситься до підприємницької діяльності.
Дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (ПДФО за ставками 18% та військовим збором - 1,5%) тільки в разі, якщо сукупний розмір площі земельних ділянок, на яких вона була вирощена, перевищує 2 га.
В інших випадках при продажу сільськогосподарської продукції її власник повинен подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси.