Спецможливості
Новини

Щоб не втратити китайський ринок кукурудзи - потрібно тримати ціну, - експерт

20.02.2017
1406
Щоб не втратити китайський ринок кукурудзи - потрібно тримати ціну, - експерт фото, ілюстрація
На політику Китаю щодо імпорту зерна можуть також вплинути курс юаня, політика Трампа, і фактор російського зерна, великі запаси якого намагаються продати місцеві аграрії

За 2016 рік експорт української кукурудзи в Китай скоротився на 42,9%. Спостерігається і загальне падіння кукурудзи з України - на 15,3%.

Будь-яке падіння попиту з боку Китаю на роботі українських експортерів позначиться негативно, вважає екс-глава ДПЗКУ Борис Приходько, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на liga.net.

За його словами, в будь-якому випадку скорочення імпорту кукурудзи Китаєм буде болючим для українських виробників і експортерів, адже Україна втрачає частку на найбільшому ринку.

Керівник аналітичного відділу консалтингової компанії "ААА" Марія Колесник відзначає, що Україна є найбільшим постачальником кукурудзи в Китай в останні роки. При цьому українське зерно навіть з урахуванням доставки здатне конкурувати на китайському ринку з американським. У разі тотального скорочення імпорту Україні слід подумати не про переорієнтацію, а про пошуки нових і альтернативних ринків. "При щорічному експорті кукурудзи в межах 16-18 млн т будь-якого, навіть найбільшого ринку недостатньо. Тим більше ми весь час говоримо про приріст виробництва", - говорить М. Колесник.

Китай намагається знизити залежність від імпорту шляхом субсидування власних аграріїв, додає експерт центру Forex Club в Україні Андрій Шевчишин. Проте, згідно з повідомленням китайського Мінсільгоспу, всередині країни в 2017 році планується скоротити посівну площу під кукурудзою на зерно майже на 670 тис га.

Щоб виграти конкуренцію, українським постачальникам доведеться знижувати ціну, але світова кон'юнктура цьому не сприяє. Зараз намітився тренд до зростання світових цін на зернові, говорить А. Шевчишин. "У таких умовах, Україні буде достатньо тримати ціну на нинішньому рівні, щоб не втратити китайський ринок і свою маржу", - вважає він.

Експерти зазначають, що на політику Китаю щодо імпорту зерна можуть також вплинути курс юаня, політика Трампа, і фактор російського зерна, великі запаси якого намагаються продати місцеві аграрії.

Ключові слова: Кукурудза, експорт, Китай

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Цьогорічний вересень подарував тваринникам усього світу можливість відвідати одну з виняткових подій — виставку SPACE — яка вже 38-й рік поспіль є ідеальним місцем для зустрічей міжнародної аграрної спільноти, вдало поєднуючи високий... Подробнее

1
0