Спецвозможности
Новости

Чорні абрикоси та «кавунові сливи»: ізраїльська ферма вирощує унікальні фрукти

25.09.2022
260
Чорні абрикоси та «кавунові сливи»: ізраїльська ферма вирощує унікальні фрукти фото, иллюстрация

Ізраїльська сімейна ферма, розташована в родючій долині Хула в Ізраїлі, витратила десятиліття на розробку гібридних фруктів, від чорних абрикосів до «кавунових слив», які мають унікальні смаки та додаткову стійкість до змін клімату.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на timesofisrael.com.

Використовуючи класичні методи схрещування, компанія Ben Dor Fruits and Nurseries створила унікальні сорти кісточкових фруктів.

Серед пропозицій — «гранатові сливи», які відрізняються особливо солодким смаком, «кавунові сливи» з червоною м’якоттю та зеленою шкіркою, а також яскраво-жовта «ламусова» слива, яка має форму перевернутої сльозини та має трохи терпкий смак.

«Ми побачили, що існує потенціал для розширення на полицях супермаркетів, якщо ми розробимо фрукти, які відрізняються та відрізняються своєю формою та смаком», — сказав директор бізнесу Сефі Бен Дор.

Річне виробництво, яке в середньому становить від двох до трьох тонн, також включає абрикоси різних кольорів, зокрема червоні та чорні.

Протягом багатьох років родина вирощувалася переважно на експорт, і вона отримала ліцензії на виробництво своїх гібридів у 33 країнах. Але збої, викликані пандемією Covid, повернули увагу знову до Ізраїлю.

Син директора, Ідо Бен Дор, сказав, що компанія працює над адаптацією нових сортів, з акцентом на стійкість до наслідків зміни клімату.

Робота Бен Дора розглядається як «бажана ініціатива» щодо адаптації рослин до мінливих температур, сказав Йорам Капульник, колишній директор Volcani Center, національного сільськогосподарського дослідницького центру Ізраїлю.

Капульник, який очолює Двонаціональний американсько-ізраїльський фонд досліджень і розвитку сільського господарства, сказав, що гібридизація може зробити сорти більш стійкими до посухи та дозволить фермерам використовувати менше пестицидів, створюючи «відносні переваги для продукції, щоб ми могли насолоджуватися нею довше».

Интервью
Вновь избранная Верховная Рада по скорости принятия законов соревнуется с Верховным Советом УССР коммунистических времен, когда любой вопрос голосовался за минуту: «Кто за? Кто против? Кто воздержался? - Единогласно». Молниеносно... Подробнее
Леонид Козаченко, народный депутат, президент Украинской аграрной конфедерации
Реально ли «запустить» земельную реформу в Украине уже через год? Как государство должно защитить владельцев паев и аграриев? Что ждет их в 2017-м? Удастся ли преодолеть коррупцию в государстве? На

1
0