Спецможливості
Новини

Чого чекати вінницьким аграріям через заблокований експорт зерна

31.05.2022
586
Чого чекати вінницьким аграріям через заблокований експорт зерна фото, ілюстрація

Блокада українських портів військами рф не дає Україні змоги продати надлишок харчової продукції за кордон. До повномасштабного вторгнення росії Українська держава щомісяця експортувала Чорним морем понад 6 млн тонн зерна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vin.gov.ua.

Сьогодні Україна перенаправила експорт через залізничні та автомобільні шляхи. Та вони мають нижчу пропускну здатність, ніж порти. Наприклад, у квітні залізницею було вивезено лише 617 тис. тонн продукції.

Їжу як зброю використовує сьогодні рф. За її планами, продовольча криза у світі мала б якомога сильніше тиснути на Захід. Руйнують інфраструктуру, знищують продовольчі запаси… Але… Експорт зернових культур почав збільшуватись. Якщо в березні експортовано 300 тис. тонн зерна, то в травні — близько 1,5 млн тонн.

«Аграрії на Вінниччині активізувались. Торік вироблено 6,5 млн тонн зерна, з яких основні культури це — 1,8 млн тонн пшениці та 4,3 млн тонн кукурудзи. Щорічно вінницькі аграрії експортують 1,5-1,6 млн тонн.

Цього ж року не змогли своєчасно реалізувати свої запаси зерна. А це обмежило в обігових коштах на проведення весняно-польових робіт», — прокоментував ситуацію на Вінниччині начальник ОВА Сергій Борзов.

На початок травня на елеваторах та зерносховищах Вінницької області було близько 350 тис. тонн пшениці та 1,4 млн тонн кукурудзи. Для порівняння: щорічна потреба для внутрішнього споживання населення регіону — 220-230 тис. тонн продовольчого зерна.

Попри війну, аграрії Вінниччини посіяли 877 тис. га зернових. Очікуване виробництво зерна цього року — 4,5-5 млн тонн.

«Зрозуміло, що для збереження врожаю необхідні виробничі потужності елеваторів, а вони частково заповнені зерном минулорічного врожаю. Якщо його не продавати, то у нас запасів на 4-5 років. От тільки зерно зберігається максимум два роки, тому минулорічне уже треба продати, аби не пропало. А для цього потрібно знімати блокаду хоча б одного з портів — в Одесі чи Миколаєві», — зазначив очільник області.

Днями Президент Володимир Зеленський закликав міжнародну спільноту допомогти Україні розблокувати порти задля уникнення світової продовольчої кризи.

«Ви повинні знати, що зерно частково щодня крадуть російські військові, а потім вивозять кораблями до тих чи інших країн. Треба дуже швидко реагувати. Ми на рівні Міністерства закордонних справ працюємо з посольствами таких країн, тому що якщо ти розумієш, звідки це зерно, звідки його везе рф, як ти можеш купувати його нелегітимно тільки через те, що його тобі продають майже задарма», — наголосив Глава держави.

Україна пропонує створити організацію держав-експортерів продовольства, яка б слугувала інструментом протидії виникненню голоду на планеті. Про це сказав Президент Володимир Зеленський, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0