Спецможливості
Новини

Частину вирощених овочів миколаївські аграрії відправлять на експорт

23.05.2024
325
Частину вирощених овочів миколаївські аграрії відправлять на експорт фото, ілюстрація

Миколаївські аграрії нарощують виробництво овочів, частину з яких планують реалізувати на експорт, розповів очільник одного з агропідприємств області, депутат обласної ради Юрій Кормишкін.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«У 2024 році ми збільшили площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га. У 2022-2023 роках практично увесь обсяг продукції було спрямовано на вітчизняний ринок для стабілізації цін та забезпечення продовольчої безпеки країни. У цьому році ситуація значно краща, бо агровиробники розширили площі під овочівництво. Тому маємо на меті близько 30 відсотків урожаю експортувати у такі країни, як Румунія, Греція, Болгарія, Македонія та інші», – сказав Кормишкін.

За його словами, до повномасштабного вторгнення господарство мало приділяло увагу овочам. До того ж, частина їхніх земель у 2022 році була під окупацією. Але після звільнення почали розширювати площі, зважаючи на втрачені у цьому плані можливості Херсонщини.

Сьогодні вирощують великий спектр овочевої продукції: це і так званий «борщовий набір» (капуста, цибуля, морква, картопля, буряк), а ще кабачки, перець салатний, помідори, огірки, кукурудзу, баклажани, пекінську капусту, гарбузи, кавуни та дині.

Крім того, на базі тепличного господарства, окрім розсади, вирощують редиску, огірки та помідори. Спеціально підібрані сорти культур різних термінів дозрівання дозволяють реалізувати свіжу овочеву продукцію протягом усього агросезону. А завдяки фаховості агрономів, торік мали змогу в одному сезоні зібрати по два врожаї.

Зараз у господарстві мають вже гарні сходи моркви, цибулі, продовжує дозрівати картопля. Тимчасове травневе похолодання не вплинуло на рослини, вони мають гарну зав’язь та стабільний ріст. Тож тут розраховують на хороший урожай.

Овочі вирощують на поливних землях: для цього використовують як крапельне зрошення, так і дощувальні машини.

Інтерв'ю
Статуя кохання в Батумі "Алі та Ніно"
Нещодавно Україну відвідав заступник директора «Агросервіс центру» при Міністерстві сільського господарства Аджарії Леван Болгвадзе. Користуючись нагодою, propozitsiya.com поспілкувалась із
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее

1
0