Спецможливості
Новини

Частина українських аграріїв отримають дотації: хто та на яку суму може розраховувати

22.10.2021
644
Частина українських аграріїв отримають дотації: хто та на яку суму може розраховувати фото, ілюстрація

Аграрії, що використовують зрошувані землі для виробництва сільськогосподарської продукції, отримають державну підтримку, відповідна постанова №1070, яка передбачає порядок надання таких дотацій, опублікована на Урядовому порталі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.

За словами міністра агрополітики Романа Лещенка, Україна має разом з іншими державами реагувати на світові зміни клімату, адже йдеться насамперед про продовольчу безпеку.

«Ці речі взаємопов'язані, якщо ми створюємо належні умови виробникам сільськогосподарської продукції, модернізуємо зрошувальні системи, але разом з тим і зміцнюємо свої позиції в продовольчій безпеці, а ще — оптимізуємо використання водних ресурсів та електроенергії, що в сьогоднішніх реаліях теж дуже важливо. Вода — це цінність, яку нам вже потрібно починати економити», — підкреслив Лещенко.

Бюджетні кошти аграріям перераховуватимуться у вигляді дотації на безповоротній основі в розмірі до 25% вартості витрат (без урахування податку на додану вартість) на зрошувальні системи, введені в експлуатацію з 1 листопада 2020 року по 31 жовтня 2021 року. Кошти спрямовуватимуться на реконструкцію наявних або будівництво нових зрошувальних систем.

Йдеться про матеріали, дощувальну техніку, канали, трубопроводи тощо.

Однак, якщо вартість обладнання, матеріалів, роботи з будівництва та встановлення систем крапельного зрошення була частково компенсована за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, підтримка у вигляді бюджетної дотації сільгосптоваровиробникам не надаватиметься.

 

Інтерв'ю
Фермерське господарство «СІМ-АГРОЮГ», що на Одещині, має в обробітку 800 га землі. З 2017 року в господарстві почалось знайомство з технологією no-till.  «No-till – це вигідно», - каже власник фермерського господарства Сергій Бодя. Раніше... Подробнее
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0