Спецможливості
Новини

Ціни на низку видів фруктів і ягід можуть упасти до рекордно низького рівня

11.03.2020
751
Ціни на низку видів фруктів і ягід можуть упасти до рекордно низького рівня фото, ілюстрація

«Рівень світового попиту на яблуко, наприклад, сильно залежить від рівня цін на нафту, так як майже всі найбільші імпортери - це країни, доходи яких залежать від експорту нафти і газу. Якщо ціни на нафту падають, вони просто купують менше яблука. Якщо в 2020 році Україна знову отримає хороший урожай яблука, ціни на нього вже восени можуть виявитися навіть нижчими, ніж у сезоні 2018/19 років», - вважає економіст інвестиційного департаменту FAO Андрій Ярмак. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Аналогічні проблеми експерт прогнозує і для експортерів горіхів і свіжих ягід - найважливіших позицій нашого експорту. Однак тут уже причини будуть в тому, що і та, і інша категорія продуктів не відносяться до критичних для споживачів, тому попит на них може сильно впасти на тлі зниження доходів населення по всьому світу. І в Україні, до речі, теж. Адже ціни на лохину багато в чому підтримувалися в останні роки зростанням споживання всередині країни. Ситуація по заморожених ягодах може бути трохи краща, оскільки це порівняно недорогий продукт.
 
Картопля і традиційні овочі швидше виграють, ніж програють, позаяк імпорт стане дорожче, а внутрішній попит може навіть зрости, якщо доходи споживачів впадуть. Однак, якщо девальвація рубля в Росії буде відбуватися швидше, ніж девальвація гривні, то російський картопля може і далі постачатися на український ринок, причому ще більш агресивно.
 
Виробники тепличних овочів можуть також отримати певні переваги на тлі подорожчання імпорту за умови зниження вартості енергоносіїв. Споживачі овочів і фруктів в Україні отримають більший розрив між цінами на вітчизняний продукт і імпортною продукцією. Тому, не виключено, що споживання цитрусових, бананів та іншої екзотики, яке в останні роки активно зростало, почне знову знижуватися, а споживання вітчизняної продукції, навпаки, збільшиться.

Інтерв'ю
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее

1
0