Спецможливості
Новини

Bayer і Ginkgo Bioworks змусять рослини виробляти добрива

15.09.2017
3088
Bayer і Ginkgo Bioworks змусять рослини виробляти добрива фото, ілюстрація
Bayer спільно з Ginkgo Bioworks оголосили про створення нової компанії з розробки унікальної технології, що дозволяє кукурудзі, пшениці або рису виробляти свої власні азотні добрива

Німецька хімічна і фармацевтична компанія Bayer, спільно з бостонським біотехнічних стартапом Ginkgo Bioworks, оголосили про створення нової компанії з розробки унікальної технології, що дозволяє таким сільськогосподарським культурам, як кукурудза, пшениця або рис виробляти свої власні азотні добрива, пише propozitsiya.com за матеріалами forbes.com.

Майбутнє спільне підприємство буде мати інвестиційним капіталом в розмірі $100 млн, який утворений у результаті інвестицій від Bayer, Ginkgo і нью-йоркської венчурної компанії Viking Global Investors. Дане фінансування дозволить в майбутньому 50 співробітникам витратити до 5 років на створення «рослинного мікробіома» - мікроорганізму, здатного зробити революцію на світовому ринку хімічних азотних добрив ємністю $80 млрд.

На сьогоднішній день переважна більшість сільськогосподарських культур вимагають внесення азотних добрив для досягнення великої врожайності, і велика частина з цих добрив проводиться одним з декількох великих виробників на ринку. Фермери вносять азотні добрива або шляхом розпилення, або шляхом безпосереднього внесення в грунт.

Незважаючи на очевидну вигоду від використання азотних добрив у полях, даний тип добрив також має відомі недоліки, основні з яких - їх висока собівартість і високий рівень забруднення навколишнього середовища. Так, за даними статистики, до 3% викидів вуглекислого газу в світі припадає на промислове виробництво азотних добрив, а потрапляння останніх внаслідок вимивання з полів в грунтові води призводить до забруднення місцевих водойм і знищення місцевої флори і фауни.

У зв'язку з цим дослідницька команда Bayer і Ginkgo прийняла рішення розробити принципово новий спосіб виробництва добрив. Як приклад була взята унікальна особливість деяких рослин, включаючи арахіс і соєві боби, яка полягає в здатності самостійно виробляти азот природним шляхом, що позбавляє селян від необхідності додавання даного мікроелемента. Великою підмогою в новому проекті є той факт, що компанія Ginkgo Bioworks вже має досвід генетичного проектування живих клітин для парфумерної, харчової, фармацевтичної та сільськогосподарської промисловості, «програмуючи» клітини на вироблення тих чи інших ферментів.

Таким чином, команда розробників нового спільного підприємства спробує штучно створити процес, аналогічний тому, що відбувається в арахісі. Метою є створення мікробіома, який виробляє азот, і покриття насіння рослин цим шаром синтетичних клітин. У разі успіху рослини зможуть генерувати своє власне добриво, не потребуючи вже в додатковому внесенні останнього з боку людини. Крім очевидної економічної вигоди в зв'язку зі зниженням витрат на хімічні добрива, це також істотно зменшить забруднення довкілля.

Інтерв'ю
Кілька місяців тому асоціацію «Укрсадпром» очолив кандидат с.-г. наук Олександр Матвієць, який раніше був заступником голови асоціації, пізніше  Головою Ревізійної  комісії.  Днями сайт «Пропозиція» поспілкувався з ним про актуальні... Подробнее
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0