Спецможливості
Новини

Балтійські порти могли б щорічно перевантажувати 10 млн тонн зерна з України

07.09.2023
688
Балтійські порти могли б щорічно перевантажувати 10 млн тонн зерна з України фото, ілюстрація

Після розвитку портових коридорів Балтійського моря можна буде пропускати до 10 млн тонн українського зерна щорічно, вважає президент Литви Гітанас Науседа.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Порти України.

За словами очільника Литви, хоча через порти країн Балтії та Польщі неможливо експортувати стільки зерна, скільки Україна експортує основними транзитними маршрутами, якщо цей альтернативний маршрут буде добре розвинений, загальний внесок Польщі, Литви, Латвії та Естонії може бути значним.

«Так, ми не можемо конкурувати з основними каналами експорту українського зерна. Проте, за нашими розрахунками, за дотримання певних вимог транзит українського зерна через морські порти країн Балтії та Польщі може становити 10 млн тонн на рік. Це було б важливою частиною, важливою підтримкою», – заявив Науседа.

При цьому він наголосив, що країни Євросоюзу мають «зробити все можливе», щоб українське зерно могло безперешкодно надходити на міжнародні ринки.

Раніше міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас заявив, що огляду на вихід росії з Чорноморської зернової ініціативи Литва вважає за доцільне ширше використовувати для експорту українського зерна так званий Балтійський шлях, який передбачає долучення до експортних операцій портів у країнах Балтії та перенесення туди процедур митного та прикордонного оформлення вантажів з українським продовольством.

Інтерв'ю
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0