Спецможливості
Новини

Асоціація виробників картоплі шукає ринки збуту в сусідніх країнах

30.03.2017
2569
Асоціація виробників картоплі шукає ринки збуту в сусідніх країнах фото, ілюстрація
Українська асоціація виробників картоплі разом із голландськими колегами проводить дослідження ринку картоплі в Україні та сусідніх країнах, аби визначитися, яка саме продукція потрібна на експорт і для внутрішнього споживання в найближчі роки

Вкрай важливе питання для картоплярів - ринки збуту. Українська асоціація виробників картоплі разом із голландськими колегами проводить дослідження ринку картоплі в Україні та сусідніх країнах, аби визначитися, яка саме продукція потрібна на експорт і для внутрішнього споживання в найближчі роки. Крім того, важливо прогнозувати ціни. В Україні вони майже повністю визначаються ринком, тоді як у Європі 80% урожаю вирощується під замовника, за контрактами. Про це розповів  віце-президент УАВК - директор ТОВ "Агріко Україна” Микола Гордійчук, пише propozitsiya.com з посиланням на agrotimes.net.

Він зазначив, що блокада транзиту української картоплі через територію РФ, неможливість постачання до основних українських регіонів збуту - Криму й Донбасу - спричинили низькі ціни на початку сезону. Протягом сезону 2016–2017 виробництво картоплі істотно не збільшилося, натомість через застосування дешевших продуктів захисту, економію на насіннєвому матеріалі й несприятливу погоду маємо дефіцит якісної картоплі.

Собівартість коливалася від 2,8 до 3,5 грн/кг залежно від урожайності, яка в середньому по Україні становить 27 т/га. На початку сезону картоплю продавали практично за собівартістю. Не отримуючи врожай на рівні 45–50 т/га, як це роблять голландські колеги.

Експерт зазначив: основні європейські країни - виробники картоплі, такі як Великобританія, Нідерланди, Бельгія, Франція, Німеччина, виросли завдяки переробці. До 85% урожаю тут переробляють. В Україні є лише переробка на крохмаль та чипси, які разом споживають близько 3,5% виробництва комерційної картоплі.

При цьому Європі не вистачає до одного мільйона тонн бульб для переробки на картоплю фрі. "Попри такий дефіцит, Україна не може експортувати сировину в ЄС, бо ми не маємо спеціальних сортів та виробників, які б цим займалися. Так само немає виробників крохмальних сортів картоплі, нішевої продукції під назвою small або baby potatoes, сортів із фіолетовим та червоним м’якушем. Українські ресторатори були б раді закуповувати вітчизняну картоплю фрі, але її немає. Торік у магазинах мережі "Метро кеш енд кері Україна" обсяг продажу замороженої картоплі фрі зріс на 144%, при цьому вся продукція була імпортною. Отже, є чималі перспективи розвитку доробки та переробки картоплі в Україні", - впевнений М. Гордійчук.

Він вважає, що на першому етапі дохідність бізнесу можна збільшити через продаж у мережі супермаркетів продуктів із більшою доданою вартістю: митої та фасованої картоплі. Неможливо порівняти асортимент пакованої картоплі у великому німецькому та українському супермаркеті. В Україні тільки 2–3 компанії пакують картоплю в тару по 2–5 кг, тоді як в Європі знайти нефасований товар украй важко.

А далі - потужні іноземні компанії чи об’єднання українських фермерів мають побудувати виробництва з глибокої переробки. Україна із сировинного придатку з виробництва картоплі виросте в країну, що виробляє якісні продукти з високою доданою вартістю не тільки для власного споживання, але й на експорт.

Інтерв'ю
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці

1
0